Rally Islas Canarias: Bruno Magalhaes vítězí v shakedownu

magalhaes, bruno
magalhaes, bruno, foto: www.ircseries.com
iM2 14. dubna 2011 19:12
Sdílej:

SHAKEDOWN; Bruno Magalhaes dokázal projet nejrychleji trať shakedownu Rally Islas Canarias. Španělská ostrovní soutěž je 2 dílem 12 dílného šampionátu.

Portugalský jezdec Bruno Magalhaes jedoucí s Peugeotem 207 S2000 zajel na 2,55km dlouhém testu čas o 0,2s lepší než Andreas Mikkelsen se Škodou Fabia S2000. Trať shakedownu byla situována na jih od Las Palmas, kde je servisní zóna rally.

"Je to určitě dobrý vstup do soutěže, ale rally je rally. Jsem spokojen s nastavením auta, což mi dodává důvěru, kterou potřebuji. Jestli máme na celkové vítězství v soutěži je ale otázka, bude to velmi těžký souboj se spoustou jezdců," řekl Autosportu Magalhaes.

Loňský vítěz soutěže, Jan Kopecký, byl na tovární Fabii S200 třetí, následovali Loix a Neuville. Úřadující mistr IRC, Juho Hänninen, s druhou tovární Fabii byl sedmý, pouze 0,1s za jezdcem týmu Peugeot UK, Guyem Wilksem. 

Vítěz z Monte Carla, Bryan Bouffiere, zajel osmý čas, Gardemeister byl devátý. Tovární vozy Proton Satria Neo s Giandomenico Bassem a PG Anderssonem byly na místě 11., respektive 13.

Shakedown Rally Islas Canarias:

1. Magalhaes (Peugeot 207 S2000) 1:27,7 min 

2. Mikkelsen (Škoda Fabia S2000) +0,2 s

3. Kopecký (Škoda Fabia S2000) +0,3 s 

4. Loix (Škoda Fabia S2000) +0,7 s

=4. Neuville (Peugeot 207 S2000) +0,7 s

6. Wilks (Peugeot 207 S2000) +0,8 s

7. Hänninen (Škoda Fabia S2000) +0,9 s

8. Bouffier (Peugeot 207 S2000) +1,4 s

9. Gardemeister (Škoda Fabia S2000) +1,5 s

10. Perez (Peugeot 207 S2000) +3,3 s

 

Stalo se
Elektro
Audi Q5 představuje verze e-hybrid SUV a Sportback

Nové Audi Q5 e-hybrid: Rodina se rozšiřuje o plug-in verzi. Koupíte ho už pod 1,7 milionů

Audi rozšiřuje rodinu modelu Q5 o plug-in hybridy. Nové SUV i Sportback e-hybrid kombinují výkon až 367 koní, elektrický dojezd do 100 kilometrů a vyspělé technologie. Do prodeje vstoupí koncem roku 2025, nejlevnější verze vyjde na více než 69 tisíc eur (cca 1,7 milionu korun).

Testy aut
DS3 Performance Line Hybrid

DS3 Performance Line Hybrid – stylovka do města, která mi nesluší

Do další dlouhodobé recenze zavítal francouzský elegantní crossover, který díky svému sebevědomí nemá nejsnazší život. Naše testování bude mít dvě části – první bude z pohledu mého a druhá z pohledu mé ženy. Budeme mít stejné závěrečné hodnocení nebo se naše názory budou výrazně lišit?

Novinky
Kia Sportage (2026)

Kia Sportage (2026): Láká na facelift s Netflixem, hlasovým ovládáním a hybridem s předním náhonem

Facelift populárního korejského crossoveru Kia Sportage přináší kromě kosmetických úprav i technologický skok. Nový infotainment zvládne streamování videa, aktualizace přes internet i platby za parkování. Pod kapotou se objeví výkonnější hybridy s novou automatickou převodovkou a poprvé i plug-in verze s pohonem předních kol.

Novinky
BMW Speedtop

BMW Speedtop (2025) bere dech. Toto krásné kombi půjde skutečně do výroby

BMW na prestižním festivalu elegance u jezera Como představilo vůz, který bere dech. Nový model Speedtop navazuje na loňské koncepty a tentokrát nepůjde jen o výstavní kus – limitovaná série 70 vozů s osmiválcem pod kapotou míří do výroby. Design, luxus a výkon v unikátním shooting braku, který si ale běžný smrtelník nekoupí.