Henning Solberg zažil nejtěžší rally svého života

Solberg, Henning - Minor-Petrasco, Ilka
Solberg, Henning - Minor-Petrasco, Ilka, foto: Stobart Motorsport
iM2 10. března 2011 22:17
Sdílej:

Henning Solberg se v sobotu během Mexické rally dostal až na pokraj svých fyzických sil. Nor ve službách Stobartu dokázal dostat Fiestu WRC do cíle pouze s vypětím všech svých sil. Na rukou měl obrovské puchýře.

I přes velké problémy, které Henninga v sobotu postihly, dokázal dojet na šestém místě. Příčinou těchto problémů byl nefunkční posilovač řízení na Fiestě WRC. Posilovač nefungoval dlouhých šest RZ, není tedy divu, že byl Henning na pokraji sil a na rukou měl obrovské puchýře.

"Po šesti RZ bez posilovače už moje prsty opravdu nevypadají moc dobře. Sobota byla noční můra, byl jsem uplně vyřízený. Díky těm problémům to bylo opravdu těžké. Kritická byla druhá odpolední zkouška. Jednalo se o velmi technickou RZ se spoustou vracáků. Byla to opravdu velká výzva," popisuje své trable Henning.

Výkonu Henninga si všiml i Malcolm Wilson: "Henning prokázal svoji obrovskou vůli. Je to člověk, který se nikdy nevzdá. Tohle šesté místo si víc než zaslouží."

 

Témata:
Stalo se
Elektro
Audi Q5 představuje verze e-hybrid SUV a Sportback

Nové Audi Q5 e-hybrid: Rodina se rozšiřuje o plug-in verzi. Koupíte ho už pod 1,7 milionů

Audi rozšiřuje rodinu modelu Q5 o plug-in hybridy. Nové SUV i Sportback e-hybrid kombinují výkon až 367 koní, elektrický dojezd do 100 kilometrů a vyspělé technologie. Do prodeje vstoupí koncem roku 2025, nejlevnější verze vyjde na více než 69 tisíc eur (cca 1,7 milionu korun).

Testy aut
DS3 Performance Line Hybrid

DS3 Performance Line Hybrid – stylovka do města, která mi nesluší

Do další dlouhodobé recenze zavítal francouzský elegantní crossover, který díky svému sebevědomí nemá nejsnazší život. Naše testování bude mít dvě části – první bude z pohledu mého a druhá z pohledu mé ženy. Budeme mít stejné závěrečné hodnocení nebo se naše názory budou výrazně lišit?

Novinky
Kia Sportage (2026)

Kia Sportage (2026): Láká na facelift s Netflixem, hlasovým ovládáním a hybridem s předním náhonem

Facelift populárního korejského crossoveru Kia Sportage přináší kromě kosmetických úprav i technologický skok. Nový infotainment zvládne streamování videa, aktualizace přes internet i platby za parkování. Pod kapotou se objeví výkonnější hybridy s novou automatickou převodovkou a poprvé i plug-in verze s pohonem předních kol.

Novinky
BMW Speedtop

BMW Speedtop (2025) bere dech. Toto krásné kombi půjde skutečně do výroby

BMW na prestižním festivalu elegance u jezera Como představilo vůz, který bere dech. Nový model Speedtop navazuje na loňské koncepty a tentokrát nepůjde jen o výstavní kus – limitovaná série 70 vozů s osmiválcem pod kapotou míří do výroby. Design, luxus a výkon v unikátním shooting braku, který si ale běžný smrtelník nekoupí.