Po tom, co v testech dojezdili tovární jezdci, dal M-Sport šanci svést se při testech na šotolině také svým klienům. Svezli se Federico Villagra a Mads Ostberg.
Test má za sebou Argentinec Federico Villagra, který poprvé usedl do Fiesty WRC. Včera do vozu usedl také Mads Ostberg, který tolik překvapil na uplynulé Švésdké rally. V dalším pořadí měl být ještě Bernardo Sousa.
"Poprvé se svezeme na šotolině a bude to tedy pro nás velmi důležité," říká Ostberg. "Mám naději, že i v dalších soutěžích bychom mohli bojovat o dobré výsledky."
U Citroenu zatím na šotolině testují Loeb a Ogier, a to ve Španělsku. Předevčírem se v jižní Francii svezl i Petter Solberg.
Video z dřívějšího testu Jari-Matti Latvali:
Zdroj: rallyonline.pl, YouTube.cz
V pokračování našeho dlouhodobého testu se vrhneme na to, jak „čtyřka“ po faceliftu jezdí a zda-li je motor důstojnou volbou do takto charismatického vozu s krásným interiérem. Nechybí ani nějaké ty vady na kráse a finální hodnocení.
Praha zpřísnila pravidla parkování pro elektromobily a plug‑in hybridy. Zvýhodnění zůstává pouze rezidentům s čistě elektrickým nebo vodíkovým pohonem, zatímco ostatní – včetně firem a živnostníků bez pražského sídla – platí plnou cenu i za svá elektrická vozidla. Parkování i dobíjení však mohou firmy vyřídit jedinou Energokartou v aplikaci, která zároveň umožňuje plug‑in hybridům pohodlně zaplatit i tankování.