Pro Pettera Solberga to teď jsou stresující dny. Nor si ve Švédsku poprvé vyzkoušel svůj nový speciál, Citroën DS3 WRC.
První testovací den nového speciálu trval 14 hodin. Petter se snažil využít každé minuty, aby si zvykl na svůj nový pracovní nástroj. "Je to výborné auto a je rychlé. Samozřejmě se jinak ovládá. Ale každopádně je to zábava."
Za méně než dva týdny již začíná nová sezona MS. Solberg se s Citroënem na svém programu dohodl doslova na poslední chvíli. Na start se postaví jen díky velké ochotě Petera van Merksteijna juniora.
V pokračování našeho dlouhodobého testu se vrhneme na to, jak „čtyřka“ po faceliftu jezdí a zda-li je motor důstojnou volbou do takto charismatického vozu s krásným interiérem. Nechybí ani nějaké ty vady na kráse a finální hodnocení.
Praha zpřísnila pravidla parkování pro elektromobily a plug‑in hybridy. Zvýhodnění zůstává pouze rezidentům s čistě elektrickým nebo vodíkovým pohonem, zatímco ostatní – včetně firem a živnostníků bez pražského sídla – platí plnou cenu i za svá elektrická vozidla. Parkování i dobíjení však mohou firmy vyřídit jedinou Energokartou v aplikaci, která zároveň umožňuje plug‑in hybridům pohodlně zaplatit i tankování.