Dani Sordo se při každoroční Rally Show v Monze sveze naposledy s Citroënem C4 WRC. Na start se postavil i pilot královské kubatury Moto GP, Marco Simoncelli.
Tento víkend se v Monze uskuteční každoroční soutěž. Na soutěžící čeká dohromady devět zkoušek, čili nějakých 155 kilometrů na trati, kde se jezdí i F1. Očekává se až na 100 000 diváků. Na start se postaví i Dani Sordo, který se tak naposledy sveze s Citroënem C4 WRC. Španěl nemá pro příští rok zatím žádný kokpit. U Citroënu by mohl zůstat, ale musel by si místo zaplatit. V Monze startuje s C4 od PH Sportu. „Bude to obrovská legrace a samozřejmě bych rád vyhrál. Fandové v Itálii milují rally sport. Chtěl bych jim ukázat velkou show a naposledy si užít s C4 WRC. Je to opravdu hodně speciální auto a mám na něj dobré vzpomínky. Doufám, že to bude pokračovat i v Monze,“ řekl bývalý juniorský mistr světa.V Monze se fanoušci rally sportu mohou těšit ještě na další dvě C4 WRC. Za jejich volanty se posadí Dindo Capello (vítěz už pěti ročníků podniku v Monze) a Felice Re. Alessandro Perico bude spoléhat na starší model Citroënu, Xsaru WRC. Piero Longhi, Andrea Navarra a právě Marco Simoncelli pojedou s konkurenčním Fordem Focus WRC. V Monze bude na startu i poslední privátní jezdec, který dokázal vyhrát soutěž MS. Gianfranco Cunico se radoval z prvenství na Rally San Remo v roce 1993, tentokrát bude spoléhat na Peugeot 207 S2000.
Zvýšené kombíky jsou fantastickým příkladem toho, jak jsou vlastně všechna SUV zbytečná a právě proto je mám tak rád. Dnes testované Volvo nabídne kvalitnější materiály uvnitř, než minule testovaný Mercedes GLE, světlá výška je vyšší než u Kodiaqu a výbavou dokáže konkurovat luxusním německým limuzínám. To vše za podobnou cenu ekvivalentně ojetého trojkového Superbu Scout, který je o úroveň níž. Má to vůbec nějaký háček?
Prémiová SUV jsou u nás velice oblíbená a na silnicích jich vídáme opravdu mnoho. Pořizovací ceny ovšem běžně atakují hranici 3 milionů korun, což není úplně málo. Není tak divu, že se lidé rozhlíží i na trhu ojetých automobilů, kde jsou ceny podstatně příznivější. Jak jezdí tento bílý kousek z roku 2020?