Tovární tým Škoda Motorsport se jako čerstvý držitel koruny šampionů IRC představí na lednové Rally Monte Carlo. V barvách továrního týmu se na start jubilejního 100. ročníku legendární rally postaví obě stabilní posádky týmu Škoda Motorsport – úřadující šampioni IRC roku 2010 Juho Hänninen – Mikko Markkula a druzí z letošního ročníku IRC Jan Kopecký – Petr Starý.
„Start na Rally Monte Carlo má pro nás zvláštní nádech, v roce 2009 jsme se zde poprvé představili s vozem Fabia Super 2000. Bude se jednat o stý ročník a Škoda Auto bude v příštím roce zároveň slavit 110 let svých motorsportových aktivit, to je určitě zajímavé spojení. Tato rally patří k tomu nejlepšímu, co svět motoristických soutěží vůbec nabízí a uspět na ní je velkou motivací “, říká Michal Hrabánek, šéf týmu Škoda Motorsport.
V pokračování našeho dlouhodobého testu se vrhneme na to, jak „čtyřka“ po faceliftu jezdí a zda-li je motor důstojnou volbou do takto charismatického vozu s krásným interiérem. Nechybí ani nějaké ty vady na kráse a finální hodnocení.
Praha zpřísnila pravidla parkování pro elektromobily a plug‑in hybridy. Zvýhodnění zůstává pouze rezidentům s čistě elektrickým nebo vodíkovým pohonem, zatímco ostatní – včetně firem a živnostníků bez pražského sídla – platí plnou cenu i za svá elektrická vozidla. Parkování i dobíjení však mohou firmy vyřídit jedinou Energokartou v aplikaci, která zároveň umožňuje plug‑in hybridům pohodlně zaplatit i tankování.