Již příští víkend odstartuje poslední soutěž šampionátu IRC, Kyperská rally (4. -7. listopadu), v níž se představí i posádka Czech Ford Rally Teamu Jaromír Tarabus a Daniel Trunkát. V těchto dnech finišuje náročná předstartovní příprava týmu, která přinesla i několik změn. Tou hlavní je změna designu: podobně jako při Rallysprintu Kopná i v Rally Kypr budou Tarabus s Trunkátem startovat v barvách značky Elan.
Posádka Czech Ford Rally Teamu se totiž pro start v Kyperské Rally již podruhé v letošní sezoně spojila se společností INA SPORT (www.inasport.cz), která je výhradním dovozcem značky Elan do České republiky a významnou společností v oblasti sportovního vybavení v ČR. Ford Fiesta S2000 pilotovaný Jaromírem Tarabusem se tak v Rally Kypr představí v barvách značky Elan.Jaromír Tarabus: „Tato soutěž kombinuje šotolinu s asfaltem, takže to bude určitě zajímavé svezení. Poprvé si jízdu na takovém povrchu vyzkouším až na místě při pondělním testu, který je naplánován pro všechny české posádky. Jelikož nejsem na rozdíl od domácích startů vázán výsledkem, těším se na získání zkušeností a na to, že poznáme něco nového. Pojedeme to, co umíme, a uvidíme, kam až se dostaneme a jak nám to na šotolinovém podvozku a se šotolinovými gumami půjde. Díky tomu, že se v pátek a sobotu jede rally a v neděli pak ještě rallysprint, čeká nás téměř 300 kilometrů, takže to bude velmi náročná soutěž. Doufám, že nikoho nezklamu a podaří se nám s Danem dosáhnout stejného úspěchu v podobě dobrého umístění v celkovém hodnocení jako při našich startech ve Walesu a v Norsku. Rád bych poděkoval společnosti INA SPORT, která nám start na Kypru coby hlavní partner umožnila.“
Foto: tarabus.cz
Rally Kypr se jede po úzkých, zatáčkovitých tratích a velmi náročných površích, i proto je soutěží s nejnižším rychlostních průměrem v seriálu Intercontinental Rally Challenge. V sezoně 2010 je jedním ze dvou podniků IRC, které kombinují asfaltové a šotolinové povrchy.Součástí letošního ročníku ostrovní soutěže, bude i kromě samotné rally, která se pojede na nových úsecích s kombinovaným povrchem v pátek a v sobotu (4. - 6. listopadu), i nedělní (7. listopadu) rallysprintový závod Golden Stage Rally, do kterého je přihlášena i posádka Czech Ford Rally Teamu Jaromír Tarabus a Daniel Trunkát.Pro fanoušky, kteří chtějí bojovat s časem na trati Kyperské rally 2010 online, připravila posádka ve spolupráci s Jakubem Kurou Ford Fiesta S2000 pro počítačovou hru RBR cover Fiesty S2000 v barvách hlavního partnera, značky Elan. Tento cover je ke stažení na webových stránkách www.tarabus.cz, kde naleznete i více informací o posádce.
Modely úspěšné automobilky Cupra prošly v nedávné době faceliftem, který se týká i pohledného kombíku Leon Sportstourer. Na první pohled by se mohlo zdát, že se jedná jen o lehké omlazení designu, jak to u faceliftů bývá zvykem, jenže to je omyl. Změněna byla jedna velice podstatná věc, která tento sportovní kombík posunula do vyšší ligy.
Extrémní výkon přes 1.000 kW byl na běžný provoz až příliš – alespoň podle Xiaomi, které svůj hypersedan SU7 Ultra softwarově omezilo. Po silné kritice uživatelů ale automobilka otočila a výkon hodlá znovu uvolnit. Informoval web Carnewschina.
Do naší recenze tento týden zavítala modernizovaná Toyota ProAce Verso v prodloužené verzi L2, která vychytala drobné nedostatky starší verze. Jedná se o víceúčelového parťáka, který je překvapivě komfortní. Početnější rodiny, které si nemohou dovolit Multivan či Mercedes-Benz třídy V, budou dost možná překvapeni, že se jedná o konkurenceschopného rivala.
S příchodem elekromobility jsme byli svědky vzniku hned několika opravdu rychlých aut na baterky, která na semaforu sice potrápila kde jaký supersport, ale při řízení chyběly emoce a ani v zatáčkách to mnohdy nebyla moc zábava. Rychlost zkrátka neznamená automaticky zábavu a proto vznikl Ioniq 5 N, který se rozhodl zbořit mýty o tom, že elektromobil nemůže být zábavný. Jak se to podařilo?