ROZHOVOR; Krátký rozhovor se Sebem Loebem nejen o nadcházející Japan Rally.
Pojďme se ještě vrátit k Vašemu osmému vítězství v řadě v Německu. Nechtěl byste nám říci Vaše tajemství neporanitelnosti?Žádný elixír! Tvrdá práce je to tajemství. Náš tým nikdy neusíná na vavřínech. I když ten podnik známe velmi dobře, pečlivě se na něj připravujeme. Například letos jsme před Německem zkoušeli pneumatiky, abychom si byli jisti jejich výdrží na zkoušce Panzerplatte. Takže vím, jak se chovat, abych z vozu dostal dobrý výkon a zároveň moc neničil pneumatiky. Samozřejmě je pravda, že se na tomto typu povrchu cítím velmi dobře. Už od úvodní zkoušky na to můžu opravdu tlačit. Takže upřímně, není v tom žádné tajemství. Japonsko je velká změna. Jak se před rally cítíte?Víte, nemůžu říci, že tamní zkoušky by patřily mezi moje nejoblíbenější. Mám rád tamní atmosféru, ten pocit, že jste na pár dní v úplně jiném světě. Diváci jsou opravdu věrní fanoušci a některé vídám u tratě každý rok. Díky World Rally Championship můžeme poznávat rozdílné kultury. Je to dobře, že jedeme do Japonska, i když nezávodíme v úplně nejhezčích oblastech souostroví.Často jste dotazován, kde byste chtěl vyhrát titul. Může to být již ve Francii. Jaký na to máte názor?Nemyslím si, že byste si vybírali místo, kde chcete vyhrát titul. Všechno co chci, je vyhrát co nejdříve to půjde a já udělám vše proto, aby se mi to povedlo. Kdybych byl ve vedení a Sébastien Ogier by byl až šestý, tak samozřejmě nebudu brzdit. To by nemělo smysl. Makáme velmi tvrdě na tom, abychom zajistili co možná nejlepší výsledek. Na druhou stranu, vítězství titulu v Japonsku nezáleží jen na mně, ale záleželo by i na pozicích ostatních jezdců. Nechme to osudu!
zdroj: www.rallybuzz.com
Oblíbené středně velké SUV ze světa prémiových značek, které má rozhodně co nabídnout. Volvo XC60 boduje designem, bezpečností i univerzálností, ale ne všechno je zlato, co se třpytí. Dobrou zprávou je, že dnes se dá pořídit za velmi zajímavé peníze, díky čemuž jde o překvapivě dostupné a velmi univerzální auto pro široké spektrum zákazníků.
Do další recenze dorazila spalovací verze aktuální generace „céčka“ v praktické karoserii kombi, navíc s nájezdem necelých 50 tisíc kilometrů. S podobným nájezdem se hravě dostává pod hranici milionu, přestože původní cenovka byla výrazně vyšší. Jak si ale vede moderní interiér s velkým displejem? A neubírá snížený podvozek na komfortu?
Mini Cooper S není nejlevnější ani nejrychlejší hothatch na trhu, přesto patří mezi ty nejžádanější. Důvod je jednoduchý – styl, charisma, tradice a jízdní projev. Nestojí málo, ale jako 2 roky stará ojetina s nízkým nájezdem už může začít dávat smysl.
Automobilka Tesla dosáhla významného milníku na evropském trhu. Nizozemský úřad pro schvalování vozidel (RDW) jako první v Evropě oficiálně povolil provoz pokročilého softwaru Tesla Full Self-Driving (FSD) Supervised. Tato technologie umožňuje vozu automaticky zatáčet, brzdit i zrychlovat, a to nejen na dálnicích, ale nově i v městském provozu.