Čtyřnásobný světový šampión v rally, Tommi Mäkinen, radí svému krajanovi, Kimimu Räikkönenovi, aby zůstal ve World Rally Championship i příští rok.
Jezdec Citroën Junior Teamu by měl být blízko rozhodnutí o své budoucnosti. Mäkinen říká, že by Kimi neměl jezdit nikde jinde než ve WRC. „Samozřejmě by bylo hezké ho vidět ve WRC. Nebavil jsem se s ním o tom, takže nevím, jaký má na věc názor, ale vypadá spokojeně. Kimi je člověk, který chce být úspěšný a vymáčknout ze sebe to nejlepší. Jsem si jistý, že on je ten typ, který se nevzdává. Kvůli tomu si myslím, že z rally nebude chtít odcházet. Jsem si docela jistý, že zůstane i příští rok,“ říká Tommi.
Mäkinen byl podle svých slov překvapen rychlostí, kterou Kimi ukázal na Rally Bulgaria. „V Bulharsku jel hodně dobře. Jsem si jistý, že se už těší na další asfaltový závod. Po každé soutěži má více a více zkušeností se svým navigátorem. To je asi jeho největší slabina. Je těžké naučit se to.“„Když jedete po okruhu, tak si vše pamatujete, koncentrujete se na každou zatáčku a přesně víte, kde jste. Jsem si jistý, že když testuje, tak zajíždí hodně dobré časy. Ale na RZ potřebujete zkušenosti. Je to hodně rozdílné,“ míní Tommi. Kimi už má za sebou test před nadcházející Rally Deutschland. Na testu se střídal se svým kolegou, Sébastienem Ogierem. Podnik v okolí Trieru bude pro Kimiho teprve druhou asfaltovou soutěží v šampionátu WRC.
Největším trendem za posledních 10 let jsou jednoznačně vozy typu SUV. Lidé je mají rádi pro svou robustní karoserii, zvýšení podvozek a dostatek prostoru, jenže mají i nějaká negativa. Proti klasickým kombíkům mívají horší jízdní vlastnosti a také vyšší spotřebu. Vezmeme-li z obou světů to dobré, vznikne zvýšený kombík s pohonem 4x4 a přesně takové auto máme v dnešní recenzi.
Ford Mustang je už desítky let ikonou, kterou pozná asi každý. Tentokrát se podíváme na ojetý kus z roku 2022, který nabízí to nejlepší z klasického amerického receptu - karoserii typu kupé, atmosférický pětilitrový osmiválec, manuální převodovku a v tomto případě i sportovní sedadla Recaro. Je to lepší volba než posledně testovaný kabriolet s automatem?