V Německu se bude konat nadcházející díl šampionátu WRC, asfaltová Rally Deutschland. K našim západním sousedům vyrazili testovat Francois Duval (Ford Focus RS WRC) a také jezdci Juniorského týmu Citroënu, Kimi Räikkönen a Sébastien Ogier (Citroën C4 WRC).
Značka Ford připravila před startem v Německu šestidenní testovací program, do kterého se v první fázi zapojil Duval, který tým posílí na tento specifický asfaltový podnik. „Myslím, že velmi rychle bude (Duval) stejně rychlý jako Mikko nebo Jari – Matti. Když získá během testů z vozu dobrý pocit, pak to bude výborné pro něj. Chceme mu dát co možná nejvíce možného času v autě,“ řekl Wilson.
V juniorce Citroënu opět vítají zpět Ogiera, který doplní Räikkönena. K jeho karambolu ve Finsku se vyjádřil týmový šéf Benoit Nogier: „První den jel velmi pěkně. Pak ale jakoby trošku druhý den ráno zaspal. Kimi pokračuje v učení, pro zbytek sezony je velmi motivovaný.“
Zdroj videí: www.youtube.com
Věděli jste, že čtyřkovou Octavii můžete mít s dvoulitrovým benzínovým motorem o výkonu 150 kW a pohonem 4x4? Že ne? Buďte v klidu, v nabídce je tato motorizace poměrně čerstvě, ale dnes ji pořádně proklepneme. Pokud chcete do Octavie kultivovaný benzínový motor a zároveň příjemnou dynamiku, měli byste tento agregát zvážit. Dvoulitr 2,0 TDI o výkonu 110 kW je „traktoroidní“ motor s tupou reakcí na plyn a vedle patnáctistovky 1,5 TSI o stejném výkonu příliš nedává smysl – rozdíl cca jednoho litru ve spotřebě je zanedbatelný. Dnes testovaný benzínový dvoulitr povznesl Octavii na zcela novou úroveň, co ale spotřeba a cena?
Tento oblíbený městský crossover prošel v loňském roce spolu se Scalou drobnou omlazovací kúrou. Dnes se zaměříme na Kamiq a to hned v nejvyšší výbavě Monte Carlo. Proti svým konkurentům boduje vnitřní prostorností, snadným ovládáním a také nízkou spotřebou. Vše má ovšem svou cenu, která v tomto případě není zrovna nízká. Otázka tedy zní, zda-li není lepší volbou Scala, která je ve stejné výbavě a motorizaci levnější.