Šéf Peugeotu Sport, Olivier Quesnel, doufá, že draftování Sébastiena Ogiera na Rally d'Italia-Sardegna, která se jede tento víkend, by mohlo francouzské značce dopomoci k získání titulu v Intercontinental Rally Challenge.
Jezdci Škody, Juho Hänninen a Jan Kopecký, vládnou průběžnému pořadí IRC. Na třetím místě je další pilot Škodovky, Guy Wils. Až třetí je jednička Peugeotu a úřadující šampión IRC, Kris Meeke. Na Hänninena ztrácí 17 bodů. Peugeot má manko také mezi výrobci. Francouzská značka má 33 bodů, zatímco Češi mají 64 bodů. „Co se týče jezdeckého titulu, tak nejsem skeptický, protože věřím, že to Kris může dokázat znova. Peugeot je pořád dobré auto s dobrým výkonem. V otázce titulu mezi značkami, je to trošku jiné. Kris je tam tak trošku osamocen, protože Bruno Magalhaes a Thierry Neuville jsou v IRC nezkušení. Já však nemám problém s tím, kontaktovat Sébastiena Ogiera, aby nám přišel znovu pomoci v boji titul,“ říká Quesnel.
Sébastien Ogier na cestě za svým prvním vítězstvím ve WRC v Portugalsku.
Jen připomeňme, že Sébastien vyhrál loňskou Rally Monte Carlo s Peugeotem 207 S2000 a minulý týden vybojovat své první vítězství ve WRC v Portugalsku.
Mezi prémiovými sedany nižší střední třídy máte stále poměrně široký výběr. Pravděpodobně vás jako první napadne německá trojice v podobě BMW řady 3, Mercedes-Benz třídy C a Audi A4. Jsou to skvělá auta, která nabídnou velmi dobré zpracování, technologie i komfort, ale u běžných motorizací často postrádají jednu důležitou věc – emoce. Pokud ale hledáte auto, které nebude jen perfektním dopravním prostředkem, ale při každém nastartování vám vykouzlí úsměv na tváři, možná by vás měla zajímat Alfa Romeo Giulia.
Nové BMW třídy 5 je klasickým reprezentantem vyšší střední třídy. Ačkoliv na nejnovější generaci stále nahlížím pohledem, že se jedná o nedávno představenou novinku, čas neúprosně letí a od zahájení prodeje utekly už tři roky. Začíná se tedy objevovat i na sekundárním trhu mezi zánovními vozy. Jeden takový kus jsme si vybrali do dnešní recenze a to především proto, že stojí téměř stejně, jako zánovní Superb čtvrté generace.