Franz Wittmann se objeví na startu další soutěže šampionátu IRC příští měsíc, kdy se jede pátý díl tohoto šampionátu, Rally d’Italia-Sardegna.
Wittmannova letošní bilance v IRC je dost tristní. Ze dvou závodu dvakrát nedokončil. Naposledy, při Rally Islas Canarias, vyjel se svým vozem mimo trať (stejně jako v Monte Carlu) a ulomil levé přední kolo. V době incidentu byl na 10. místě.„S vozem jsem na Kanárských ostrovech nebyl spokojený, přestože jsem cítil, že moje rychlost nebyl špatná. To není dobrý start do sezony, takže teď se musíme co možná nejlépe připravit na Sardinii. Je velmi důležité, abychom zde získali dobrý výsledek,“ přiznává Wittmann.„Vím, jak se pokusit zlepšit naše výkony. Teď se budeme soustředit právě na tento cíl,“ pokračuje Rakušan. Rally d’Italia-Sardegna se letos v šampionátu IRC objevuje poprvé a jede se jako pátý závod.
Největším trendem za posledních 10 let jsou jednoznačně vozy typu SUV. Lidé je mají rádi pro svou robustní karoserii, zvýšení podvozek a dostatek prostoru, jenže mají i nějaká negativa. Proti klasickým kombíkům mívají horší jízdní vlastnosti a také vyšší spotřebu. Vezmeme-li z obou světů to dobré, vznikne zvýšený kombík s pohonem 4x4 a přesně takové auto máme v dnešní recenzi.
Ford Mustang je už desítky let ikonou, kterou pozná asi každý. Tentokrát se podíváme na ojetý kus z roku 2022, který nabízí to nejlepší z klasického amerického receptu - karoserii typu kupé, atmosférický pětilitrový osmiválec, manuální převodovku a v tomto případě i sportovní sedadla Recaro. Je to lepší volba než posledně testovaný kabriolet s automatem?