Jari-Matti Latvala už zřejmě nebude dostávat tolik volnosti. Fin by teď hlavně měl podporovat týmového kolegu, kterým je Mikko Hirvonen.
Změna u Malcolma Wilsona? Ještě před několika měsíci striktně odmítal kritiku na jeho osobu kvůli stylu vedení týmu, teď náhle změnil názor. Mikko Hirvonen tak do sezony 2010 nastupuje v roli jasné jedničky, Jari-Matti Latvala je týmovou dvojkou, která musí svému krajanovi pomáhat. „Jeho úlohou bude sbírat body do poháru konstruktérů a jet na Hirvonena. Jsem si ale jistý, že během sezony nastane minimálně jednou a možná i víckrát situace, kdy bude moci sáhnout po vítězství. Jeho priority teď budou jen trošku jiné,“ říká týmový šéf, Malcolm Wilson. Wilson si je také jistý, že letos bude Mikko moci Sébastien Loeba porazit. „Jen Mikko může Seba porazit, o to nemusíme mít starosti. Vloni dojel v jedenácti ze dvanácti závodů na podiu. Byla by to chyba, kdybychom letos nevyhráli.“
V pokračování našeho dlouhodobého testu se vrhneme na to, jak „čtyřka“ po faceliftu jezdí a zda-li je motor důstojnou volbou do takto charismatického vozu s krásným interiérem. Nechybí ani nějaké ty vady na kráse a finální hodnocení.
Praha zpřísnila pravidla parkování pro elektromobily a plug‑in hybridy. Zvýhodnění zůstává pouze rezidentům s čistě elektrickým nebo vodíkovým pohonem, zatímco ostatní – včetně firem a živnostníků bez pražského sídla – platí plnou cenu i za svá elektrická vozidla. Parkování i dobíjení však mohou firmy vyřídit jedinou Energokartou v aplikaci, která zároveň umožňuje plug‑in hybridům pohodlně zaplatit i tankování.