Jen dvanáct hodin po vítězství Hirvonena v Monte Carlu, zvítězil Nasser Al Attiyah s Fiestou S2000 v Qatar Rally, která se jela jako úvodní podnik Šampionátu Středního východu.
Soutěž začala pro oba piloty na Fiestach S2000 (Nasser Al-Attiyah a Khalid Al Qassimi) všelijak jen ne úspěšně. Během shakedownu museli oba piloti svoje Fordy odstavit. M-Sport vyslal jednoho z inženýrů partnera Pipo pro oblast motorů do Qataru, aby zde našel nějaký důvod problému. Příčina byla nalezena rychle, byl jí uvolněný a poškozený senzor. Obě auta pak mohla do soutěže odstartovat.Al Attiyah a Al Qassimi rally dominovali, až v druhé půlce potkal oba piloty defekt pneumatiky. Předčasné rozhodnutí padlo, když potkaly Al Qassimiho problémy a musel vzdát. Pak už měl Nasser Al Attiyah cestu za vítězství docela volnou. Nasser tak tuto rally vyhrál již po osmé v řadě. Rally se účastnil i Rashid Al-Ketibi s vozem Škoda Fabia S2000, ten mu servisoval rakouský tým BRR. Jezdec byl na průběžném pódiovém místě, pak ho však potkaly problémy a musel vzdát. Výsledky Qatar Rally:1. Al Attiyah/Bernacchini Ford Fista S2000 2:29:38.52. Al Marri/Arena Subaru Impreza N 2:36:04.53. Al Thani/Mohammad Subaru Impreza N 2:42:45.54. Al Mansoori/Duffy Subaru Impreza N 2:47:40.75. Al Shamsi/Harryman Subaru Impreza N 2:47:45.3.6. Scialom/Mathias Subaru Impreza N 2:55:05.37. Amjad/Al Majali Subaru Impreza N 2:56:33.48. Al Kuwari/Giraudet Subaru Impreza N 2:56:46.6
Mezi prémiovými sedany nižší střední třídy máte stále poměrně široký výběr. Pravděpodobně vás jako první napadne německá trojice v podobě BMW řady 3, Mercedes-Benz třídy C a Audi A4. Jsou to skvělá auta, která nabídnou velmi dobré zpracování, technologie i komfort, ale u běžných motorizací často postrádají jednu důležitou věc – emoce. Pokud ale hledáte auto, které nebude jen perfektním dopravním prostředkem, ale při každém nastartování vám vykouzlí úsměv na tváři, možná by vás měla zajímat Alfa Romeo Giulia.
Nové BMW třídy 5 je klasickým reprezentantem vyšší střední třídy. Ačkoliv na nejnovější generaci stále nahlížím pohledem, že se jedná o nedávno představenou novinku, čas neúprosně letí a od zahájení prodeje utekly už tři roky. Začíná se tedy objevovat i na sekundárním trhu mezi zánovními vozy. Jeden takový kus jsme si vybrali do dnešní recenze a to především proto, že stojí téměř stejně, jako zánovní Superb čtvrté generace.