Americký jezdec rally, Travis Pastrana, dokázal opět, že je opravdu bláznivým jezdcem. O víkendu dokázal se svým Subaru Impreza letět 82 metrů!
Travis Pastrana předvedl bláznivý kousek na Silvestra před zraky 75 000 diváků. Travis se prvně pořádně rozjel a najel na odrazový můstek, v rychlosti přes 150 km/h vyletěl do vzduchu a uletěl pozoruhodných 82 metrů! Dopadl přitom na druhou stranu zálivů na předem postavený můstek. Dráha pro zabrzdění vozu ovšem Pastranovi nestačila, a tak skončil s vozem v ochranné zdi. Jezdci se nic nestalo a na závěr ještě skočil salto vzad (backflip) do vln Pacifiku.„Celý den jsem byl nervózní. Když jsem pak v autě seděl, byl jsem docela nervózní. Každopádně to bylo zábavnější, než moje cvičné skoky. Na konci jsem byl rád, že jsme já i auto nepřistáli ve vodě. Byl to zvláštní způsob přivítání roku 2010!“ zakončil Travis Pastrana.
Mladoboleslavská automobilka Škoda Auto představila světu svůj nejnovější crossover, Škoda Epiq. Nejdostupnější elektrické auto značky se dosud ukazovalo pouze jako designová studie, nyní se ale Epiq představil v Mnichově po boku dalších koncernových kompaktních crossoverů koncernu Volkswagen. Přestože detaily ohledně výbavy a cen zůstávají tajemstvím, víme, že cena by měla začínat na částce kolem 600 000 Kč. Sériová výroba započne už příští rok.
Minulý týden nám dělalo společnost velice příjemné SUV, které skvěle vypadá, výborně jezdí, má rozumný nájezd kilometrů a nestojí majlant. Potěší především řidiče, kteří si potrpí na špičkovou ergonomii, nízkou spotřebu a velmi dobré jízdní vlastnosti. Má to vůbec nějaký háček?
Kodiaq druhé generace už nějaký čas brázdí české silnice a tak se na trhu s ojetými vozy začaly objevovat první vlaštovky. Jednu takovou jsme si v nejnižší výbavě Selection vybrali do naší dnešní recenze. Jedná se o roční auto z Mototechny s nájezdem necelých 27 tisíc kilometrů za 940 tisíc, což je proti ceně nového vozu aktuálně úspora přes 250 tisíc korun. Má to nějaký háček?
Do dnešní recenze dorazil Elroq, který si v prodejích vede od uvedení na trh velmi dobře. Většinou testujeme auta v nejvyšších výbavách, ale tentokrát jsme záměrně do testu vzali co možná nejlevnější provedení, abychom zjistili, zda-li základní verze v testu obstojí.