Xevi Pons využije nově vzniklého WRC Cupu k jeho návratu do MS s vozem Ford Fiesta S2000. Jeho týmovým kolegou bude Janne Touhino.
Xavier "Xevi" Pons se vrací do WRC, respektive do od sezony 2010 nově zavedeného WRC Cupu. Pons bude v novém týmu nastupovat pod vedením bývalého spolujezdce Carlose Sainze, Luise Moyi, s vozem Ford Fiesta S2000. Jeho spolujezdcem bude Alex Haro a týmovým kolegou bude dřívější tovární jezdec Škody, Janne Tuohino. Potřebný finanční obnos by měl být zajištěn od farmaceutické společnosti Nupel.„Brzy učiníme oficiální oznámení, ale už teď mohu potvrdit, že se Xevi bude objevovat v příštím roce na tratích MS s Fiestou S2000,“ řekl Moya pro wrc.com. Ponsovým prvním závodem bude Rally Mexiko, ale v plánu jsou i soutěže jako Jordánsko a Nový Zéland. Další detaily tým ještě nezveřejnil. „Pro mě to bylo s ohledem na volné kokpity v sezoně 2011 nejlepší možností. Jsem extrémně motivován. Nová Fiesta bude v lednu dodána, pak okamžitě začneme s vývojovými pracemi, abychom byli připraveni na start sezony v únoru,“ říká Xavier Pons.
Nové BMW třídy 5 je klasickým reprezentantem vyšší střední třídy. Ačkoliv na nejnovější generaci stále nahlížím pohledem, že se jedná o nedávno představenou novinku, čas neúprosně letí a od zahájení prodeje utekly už tři roky. Začíná se tedy objevovat i na sekundárním trhu mezi zánovními vozy. Jeden takový kus jsme si vybrali do dnešní recenze a to především proto, že stojí téměř stejně, jako zánovní Superb čtvrté generace.
Segment ostrých hatchbacků neboli „hot-hatchů“ mám velice rád. Jedná se o dostupné vozy s levným servisem, které řidiče baví při každé jízdě a zároveň se s nimi dá jezdit i každý den po městě. V posledních letech jsou bohužel téměř vyhynulým druhem – mluvím například o hravé Fiestě ST, precizním Hyundai I20 N, ale i o Renaultu Clio RS, Peugeotu 208 GTI či VW Polo GTI. Je nová Škoda Fabia 130 autem, které zaujalo místo po těchto legendách?