Prodrive se zřejmě pouští do nového projetku WRC

Ostberg, Mads
Ostberg, Mads, foto: Archiv RallyZone.cz
iM2 31. října 2009 22:26
Sdílej:

Očekává se, že by se před koncem roku mohl ukázat nový Mini Crossover vyrobený Prodrivem. Odhalil to Motorsport News.

Má se za to, že za návratem Mini do rallyového sportu bude stát Prodrive. Formální oznámení spolupráce by mělo být oznámeno v dubnu, do WRC by se měl přihlásit od roku 2011. Podle serveru Motorsport News již měl být proveden předběžný návrh designu vozu.Mluvčí Prodrivu k tomu říká: „Není žádným tajemstvím, že chceme zpět do WRC. Jednáme s nějakými výrobci, ale dohody nám zakazují sdělit, o koho se jedná. Máme tým inženýrů, který sedí a pracuje na designu konceptu, který by se mohl použít u více značek.“

Témata:
Stalo se
Novinky ze světa EV
Kia EV4 (2025)

První FOTO nové Kia EV4: Plně elektrické EV přichází jako sedan a kombi

Kia odhalila první snímky svého nového elektromobilu EV4, který přichází jako součást rozšiřujícího se portfolia značky. Tento model je postaven na pokročilé platformě E-GM a 400voltové architektuře, což by mu mělo zajistit dojezd přes 600 km na jedno nabití. Cena modelu se očekává od 40 000 eur (cca 1 milion korun).

Novinky ze světa EV
Vytuněná Tesla model Y od CarLab

Tesla model Y Juniper v dravé úpravě. Asi nejhezčí verze vůbec

Tesla model Y Juniper byla představena teprve nedávno. Už se ale našla společnost, která si ji vzala do parády a přetvořila ji v tento vytuněný klenot. Jde o společnost CarLab(Hong Kong)Detailing & Customization. Jak se vám líbí?

Ekonomika
Ilustrační fotografie

Porsche bude propouštět. Až 2.000 zaměstnancům hrozí ztráta zaměstnání

Porsche čelí oslabujícím prodejům a podnikání v Číně, což vedlo k zahájení programu úspor a investic. Firma zároveň oznámila snížení počtu pracovních míst v regionu Stuttgart jako součást své restrukturalizace. Informoval o tom web Auto motor und sport.

Testy aut
Cupra Terramar VZ e-HYBRID

CUPRA Terramar VZ e-HYBRID 200 kW – plug-in hybrid s duší chuligána – dává to smysl?

Terramar je zcela novým modelem samostatné automobilky Cupra, která za poslední roky výrazně získává na popularitě. Jedná se o SUV s lehce rozdvojenou osobností – snaží se být ekologicky šetrné a zároveň se tváří jako maniak, který v zatáčkách natrhne zadek kde komu. Odvaha mu obzvláště v této fialové metalíze nechybí, nicméně jak obstojí v naší recenzi ? Vyplatil se risk a nebo jde o propadák?