Wilks promluvil o jeho odchodu od Protonu

rally russia
rally russia, foto: www.ircseries.com
iM2 13. října 2009 16:38
Sdílej:

Guy Wilks potvrdil, že se rozešel s týmem MEM, který v IRC nasazuje do soutěží vozy Proton S2000.

Dvojnásobný britský šampión začal program s týmem Mellors Elliot Motorsport na Ypres Rally , ten mu zajišťoval šest startů s vozem Proton Satria Neo Super 2000Wilks se teď po dlouhých úvahách se svým spolujezdcem, Philem Pughem, rozhodl opustit tým. Na jeho internetových stránkách stojí: „Včera jsem přišel, abych viděl chlapce z MEM. Požádal jsem o okamžité ukončení smlouvy. Chris Mellors se zrovna před pár dny vrátil z Malajsie, ale nebyl mi schopen zaručit, že budou příští rok peníze na vývoj vozu.“

Původně měl být letos Wilks třetím jezdcem Subaru v MS...

„Tým potřebuje je ale potřebuje, aby mohl ukázat pravý  potenciál Protonu. IRC je skvělý šampionát se skvělými vozy. Doufám, že se společně s Philem vrátíme co možná nejdříve. Celému týmu a Chrisi Mellorsovi přejeme s Philem v budoucnu jen to nejlepší,“ zakončuje Wilks.

 

Témata:
Stalo se
Novinky ze světa EV
Namísto hatchbacku už spíše crossover.

Škoda Favorit se vrací. Jako povedený elektrický crossover. Retro design míří do budoucnosti

Škoda Auto představila futuristickou vizi legendárního modelu Favorit. Kultovní hatchback z konce osmdesátých let se v nové studii mění na elektrický crossover, který spojuje retro prvky s aktuálními designovými trendy. Projekt vznikl z iniciativy designérů Ljudmila Slavova a Davida Stingla.

Novinky ze světa EV
Nissan Micra (2025)

Nový Nissan Micra? Zmatený klon Renaultu 5, který propadl v designu i smyslu

Nissan se s novou Microu vydal cestou nejmenšího odporu – převzal Renault 5 E-Tech a přemaloval ho. Výsledek? Elektromobil bez vlastní identity, který selhává v designu i konkurenceschopnosti. Japonci vsadili na špatného koně a přidali vlastní chyby.

Zajímavosti
on-line prodej

Kupujete ojeté auto? Těmto 7 pastem se vyhněte, jinak zapláčete

Ročně se v Česku prodá na 650 000 ojetých aut. Může se proto zdát, že koupit si ojeté auto není žádný problém. Velký výběr ovšem ještě není zárukou kvality. Nemalé množství prodávaných ojetin skrývá před kupujícím svou historii. K tomu, aby se nechali vlákat do pasti, napomáhá i řada častých chyb, které zájemci při výběru vozu dělají. Které to jsou a čemu se vyhnout? 

Zajímavosti
Ochrana motorky při pádu: Proč jsou chrániče páček nezbytnou výbavou nejen pro offroad

Ochrana motorky při pádu: Proč jsou chrániče páček nezbytnou výbavou nejen pro offroad

Každý motorkář, ať už jezdí po městě, okreskách nebo v lehkém terénu, ví, jak snadno může dojít k nečekanému pádu. Někdy stačí kluzká vozovka, jinak postavený stojan nebo prosté zaváhání při manipulaci na místě. A právě v těchto situacích často dochází k poškození některé z nejcitlivějších částí – ovládacích páček.