Jízda Kimiho Räikkönena na finské rally udělala dojem, škoda jen, že skočila v příkopu u trati.
Pro šotolinový debut za volantem Fiatu Punto S2000 si “Iceman“, jak se mu v F1 říká, vybral Rally Finland. Světový podnik v jeho rodné zemi byl tou největší výzvou. Přesto se Kimi nenechal zahanbit a i přes problémy s motorem se držel na průběžném 15. místě. Bravurní jízda ex-mistra světa v F1 skončila v poslední zkoušce druhého dne v příkopu u trati. Tři kilometry po startu zkoušky následovala dlouhá levotočivá zatáčka, Fin se dostal moc na vnějšek a pak již následovala nehoda. I přes vydatnou pomoc fanoušků, kteří auto vrátili na trať, nemohl Kimi v jízdě dále pokračovat. „Znal jsem to místo, jen jsem tu zatáčku prostě moc vytáhl. Bohužel tam bylo až moc kamenů, na kterých jsem vůz poškodil. Myslel jsem si, že do cíle nedojedeme, protože jsme měli hodně problémů s motorem. Ale bavil jsem se a hlavně nikdo nebyl zraněn. To, co se stalo, k rallysportu patří,“ zhodnotil svůj výstup Kimi Räikkönen. Restart díky pravidlu superrally kvůli velkému poškození motoru nepřipadal v úvahu. Kdy se Kimi v rally znovu objeví, zatím zůstává nejasné.
Mezi prémiovými sedany nižší střední třídy máte stále poměrně široký výběr. Pravděpodobně vás jako první napadne německá trojice v podobě BMW řady 3, Mercedes-Benz třídy C a Audi A4. Jsou to skvělá auta, která nabídnou velmi dobré zpracování, technologie i komfort, ale u běžných motorizací často postrádají jednu důležitou věc – emoce. Pokud ale hledáte auto, které nebude jen perfektním dopravním prostředkem, ale při každém nastartování vám vykouzlí úsměv na tváři, možná by vás měla zajímat Alfa Romeo Giulia.
Nové BMW třídy 5 je klasickým reprezentantem vyšší střední třídy. Ačkoliv na nejnovější generaci stále nahlížím pohledem, že se jedná o nedávno představenou novinku, čas neúprosně letí a od zahájení prodeje utekly už tři roky. Začíná se tedy objevovat i na sekundárním trhu mezi zánovními vozy. Jeden takový kus jsme si vybrali do dnešní recenze a to především proto, že stojí téměř stejně, jako zánovní Superb čtvrté generace.