Technický ředitel Fordu Christan Loriaux vyzývá FIA, aby nová technická pravidla, která mají vstoupit v platnost v roce 2011 při přechodu na přeplňované motory 1,6 litru, byla co nejjednodušší.
Jednou z klíčových oblastí bude velikost restriktoru pro přívod vzduchu do turba. "S restriktorem to je jednoduché, prostě tam ten restriktor je a je to," řekl Loriaux. "Pokud by se zavedly nějaké omezovače, musely by mít senzory a data by se musela nahrávat. Kdo by to ale neustále kontroloval? Když bychom překročili limit o dvě milisekundy, byli bychom vyloučeni? To by byl strašný bordel a pro všechny noční můra," dodal.Loriaux také prohlásil, že motory o obsahu 1,6 litru by velice snadno mohly mít stejný výkon jako motory stávající. "Již před několika lety jsme se zaobírali myšlenkou nasazením motoru o obsahu 1,8 litru. Vyšlo by to nastejno, motor byl by lehčí. Pokud bude povolen restriktor o jeden milimetr větší než je současných 34mm, dosáhneme stejného výkonu jako u současných vozů," uzavřel Loriaux. Vše je však na rozhodnutí FIA, které se dá očekávat v dalším průběhu letošní sezony.
Do další recenze dorazila spalovací verze aktuální generace „céčka“ v praktické karoserii kombi, navíc s nájezdem necelých 50 tisíc kilometrů. S podobným nájezdem se hravě dostává pod hranici milionu, přestože původní cenovka byla výrazně vyšší. Jak si ale vede moderní interiér s velkým displejem? A neubírá snížený podvozek na komfortu?
Mini Cooper S není nejlevnější ani nejrychlejší hothatch na trhu, přesto patří mezi ty nejžádanější. Důvod je jednoduchý – styl, charisma, tradice a jízdní projev. Nestojí málo, ale jako 2 roky stará ojetina s nízkým nájezdem už může začít dávat smysl.