Zažili jsem zajímavý průběh první etapy Italské rally. Pojďme se spolu podívat na zajímavý vývoj první etapy.
Francouzský jezdec Citroën Junior Teamu Sebastien Ogier až do páté RZ držel solidní pátou příčku. Bohužel na trati páté rychlostní zkoušky na jeho Citroënu C4 WRC nevydrželo zavěšení. 6,6 kilometrů po startu páté rychlostní zkoušky nevydržel levý přední tlumič zátěž závodu a Ogier se poroučel ze závodu. V sobotu bychom ho mohli vidět v rámci systému SuperRally.Henning Solberg měl velké štěstí, když přímo na trati přišel ve vysoké rychlosti o kapotu svého Focusu WRC. Naštěstí nevydržely panty, které drží kapotu, a tak mohl Solberg pokračovat bez ní. Kapota odletěla a Henning tak měl normální výhled.Španěl Dani Sordo vyfasoval během dnešní etapy hned dvě penalizace. Obě za pozdní příjezd do časové kontroly. Pokaždé Dani nestihl časový limit o 3 minuty. V soutěži tak pokračuje s minutovou penalizací.
Do další recenze dorazila spalovací verze aktuální generace „céčka“ v praktické karoserii kombi, navíc s nájezdem necelých 50 tisíc kilometrů. S podobným nájezdem se hravě dostává pod hranici milionu, přestože původní cenovka byla výrazně vyšší. Jak si ale vede moderní interiér s velkým displejem? A neubírá snížený podvozek na komfortu?
Mini Cooper S není nejlevnější ani nejrychlejší hothatch na trhu, přesto patří mezi ty nejžádanější. Důvod je jednoduchý – styl, charisma, tradice a jízdní projev. Nestojí málo, ale jako 2 roky stará ojetina s nízkým nájezdem už může začít dávat smysl.