Čeští jezdci Martin Prokop a jeho jmenovec Semerád pojedou ve druhé polovině května Rally Sardinia, která bude šestým podnikem mistrovství světa v automobilových soutěžích. Pořadatelé na svých internetových stránkách oznámili, že se do závodu přihlásilo 49 posádek.
Na startu se objeví 12 jezdců s vozy specifikace WRC. Jedním z nich bude Nor Andreas Mikkelsen, který bude mít k dispozici Škodu Fabii WRC. Dosavadní suverén a vítěz pěti předchozích rally Sébastien Loeb z Francie bude na Sardinii hájit svou letošní neporazitelnost. Poprvé na tomto ostrově kraloval před šesti lety, další úspěchy si připsal v letech 2005, 2006 a 2008.
Martin Prokop bude na Sardinii bojovat s Citroënem C2 1600 v konkurenci dalších sedmi pilotů o body do juniorského šampionátu, Martin Semerád pojede jako člen Pirelli Drivers Teamu s Mitsubishi Lancer EVO X v kategorii produkčních vozů.
Rally Sardinia startuje v pátek 22. května. Jezdci musejí absolvovat 17 rychlostních zkoušek o délce 347,12 kilometru, dohromady ujedou 1263,2 kilometru. Vítěz dojede do cíle v neděli 24. května před 13 hodinou.
V pokračování našeho dlouhodobého testu se vrhneme na to, jak „čtyřka“ po faceliftu jezdí a zda-li je motor důstojnou volbou do takto charismatického vozu s krásným interiérem. Nechybí ani nějaké ty vady na kráse a finální hodnocení.
Praha zpřísnila pravidla parkování pro elektromobily a plug‑in hybridy. Zvýhodnění zůstává pouze rezidentům s čistě elektrickým nebo vodíkovým pohonem, zatímco ostatní – včetně firem a živnostníků bez pražského sídla – platí plnou cenu i za svá elektrická vozidla. Parkování i dobíjení však mohou firmy vyřídit jedinou Energokartou v aplikaci, která zároveň umožňuje plug‑in hybridům pohodlně zaplatit i tankování.