Marcus Grönhol se po jeho havárce vyjádřil v servisu Prodrivu k jeho nehodě. Čtěte zde.
„OK, na začátku zkoušky jsem to možná trošku přehnal a jel jsem moc rychle, protože jsem se snažil získat dobrý čas. Byl jsem moc široký v zatáčce na levou ruku a trefil jsem stromy zadkem auta. Pak už jsem vyjel z cesty a jednou jsem se přetočil, ale nakonec jsem dopadl zpět na kola. Nastartoval jsem motor, vyjel jsem zpátky na cestu, ale před koncem RZ jsme začali mít problémy s přehříváním auta a museli jsme zastavit,“ říká Marcus. „Nevěděl jsem, jak moc je auto zničené. Uvidíme, až se auto dostane zpět sem. Obávám se jen o motor. Jinak si myslím, že bychom mohli nastoupit do zítřejšího dne,“ dodává Fin. Po 18 měsících, kdy Grönholm nezávodil, byla jeho nehoda jako budíček ze snu: „Nezávodil jsem už hodně dlouho. Startoval jsem za Sebem a snažil se udržet jeho časů. Není to jednoduché. Jistě, včera jsme měli rychlost dobrou. Ale návrat do WRC po tak dlouhé době, navíc s novým vozem, to nemohlo vydržet moc dlouho. Udělal jsem prostě malou chybu.“Ohledně své budoucnosti Fin řekl: „Až do dnešního rána to bylo skvělé. Další rally? No nikdy nevíte. Uvidíme.“
Mezi prémiovými sedany nižší střední třídy máte stále poměrně široký výběr. Pravděpodobně vás jako první napadne německá trojice v podobě BMW řady 3, Mercedes-Benz třídy C a Audi A4. Jsou to skvělá auta, která nabídnou velmi dobré zpracování, technologie i komfort, ale u běžných motorizací často postrádají jednu důležitou věc – emoce. Pokud ale hledáte auto, které nebude jen perfektním dopravním prostředkem, ale při každém nastartování vám vykouzlí úsměv na tváři, možná by vás měla zajímat Alfa Romeo Giulia.
Nové BMW třídy 5 je klasickým reprezentantem vyšší střední třídy. Ačkoliv na nejnovější generaci stále nahlížím pohledem, že se jedná o nedávno představenou novinku, čas neúprosně letí a od zahájení prodeje utekly už tři roky. Začíná se tedy objevovat i na sekundárním trhu mezi zánovními vozy. Jeden takový kus jsme si vybrali do dnešní recenze a to především proto, že stojí téměř stejně, jako zánovní Superb čtvrté generace.