Létající Fin Toni Gardemeister pojede v Monte Carlu S Fiatem Punto S2000.
Tento známý jezdec zde v Monte Carlu dosáhnul nejlépe druhého místa, ale to bylo v roce 2005 s Fordem Focus WRC. V roce 2007 byl s Lancerem WRC sedmý. Letos však díky odstoupení Suzuki ve WRC startovat nejspíše nebude a tak sáhnul po startech v IRC. Na kolika podnicích bude letos stratovat se však neví. V Monte Carlu vyuzžije závodní speciál Fiat Punto S2000 týmu Astra Racing známého jezdce minulosti Luca Pregliasciho. Spolujezdcem mu bude Toni Tuomien a na dveřích budou mít startovní číslo deset. Pregliasco říká: "Spolupracujeme na různých frontách s Tonim už dlouho. Toni je bezesporu hvězda. Není to jen výborný pilot, ale také výborná osobnost. Víme o jeho kvalitách a proto mu zabezpečíme co nejlepší podmínky v našem týmu. Osobně se už nemůžu dočkat startu,".Monte startuje slavnostním startem v úterý 20. ledna v Monacu.
Na začátku roku 2024 dorazila na trh zcela nová, v pořadí už druhá generace tohoto modelu. Proměnou neprošel jen vzhled karoserie, ale také interiér, přičemž úpravy se dotkly i techniky – konkrétně podvozku a nabídky motorizací. V této recenzi se podíváme na to, zda nová generace skutečně představuje posun oproti svému předchůdci, který už má něco za sebou. Zároveň se zaměříme i na otázku, jak si v přímém srovnání stojí Kodiaq vůči Superbu.
Věděli jste, že čtyřkovou Octavii můžete mít s dvoulitrovým benzínovým motorem o výkonu 150 kW a pohonem 4x4? Že ne? Buďte v klidu, v nabídce je tato motorizace poměrně čerstvě, ale dnes ji pořádně proklepneme. Pokud chcete do Octavie kultivovaný benzínový motor a zároveň příjemnou dynamiku, měli byste tento agregát zvážit. Dvoulitr 2,0 TDI o výkonu 110 kW je „traktoroidní“ motor s tupou reakcí na plyn a vedle patnáctistovky 1,5 TSI o stejném výkonu příliš nedává smysl – rozdíl cca jednoho litru ve spotřebě je zanedbatelný. Dnes testovaný benzínový dvoulitr povznesl Octavii na zcela novou úroveň, co ale spotřeba a cena?