Vedoucí globálního prodeje a marketingu Alain Favey nedávno potvrdil, že Škoda plánuje řadu čistě elektrických modelů, které jsou ve vývoji a budou postupně uváděny na trh počínaje rokem 2020.
Škoda ale pracuje také na řadě výkonných elektrických vozidel, která budou nazývána e-RS, a budou ekvivalentem současných RS, jež automobilka prodává jako sportovně laděné verze svých modelů.
První čistě elektrická Škoda je e-Citigo, které je právě uváděno na trh. Dále přijde nový crossover EV, který má mít premiéru o rok později, tedy na podzim 2020 a který získá jako vůbec první i verzi s označením e-RS.
Proč plánuje Škoda elektromobily s označením e-RS? Automobilka chce tímto navázat na velmi úspěšné modely, které mají marketingový úspěch po celém světě. Například ve Velké Británii má každá jedna z pěti Octavií na masce chladiče označení RS.
Favey řekl: „Logika je stejná jako u RS. Nejde jen o výkon jako takový, jde spíše o vzhled, sportovní sedadla, zážitek. To je duch RS.“
První rodinný elektrický vůz Škoda má stát přibližně stejně jako současný špičkový Kodiaq. Při zahájení prodeje na konci roku 2020 bude nabízen s jedinou možností pohonné jednotky. Na základě nové platformy MEB pro elektrickou energii, nelze očekávat různé velikosti baterií, jako je tomu u Tesly. Škoda chce maximálně zjednodušit a zlevnit výrobu.
„Prototyp Vision E dává velmi dobrou představu o tom, co lze očekávat," dodal Favey. „Musíme přilákat lidi, kteří mají kupní sílu, abychom si mohli dovolit naše první sériové elektrické auto, a chceme, aby to bylo řešení pro masový trh, jako je naše první SUV Škoda Kodiaq. Očekávejte dojezd 300 kilometrů, design v souladu s běžnými modely Škoda, nabíjecí síť u prodejců, a nejnovější připojení.”
S příchodem elekromobility jsme byli svědky vzniku hned několika opravdu rychlých aut na baterky, které na semaforu sice potrápily kde jaký supersport, ale při řízení chyběly emoce a ani v zatáčkách to mnohdy nebyla moc zábava. Rychlost zkrátka neznamená automaticky zábavu a proto vznikl Ioniq 5 N, který se rozhodl zbořit mýty o tom, že elektromobil nemůže být zábavný. Jak se to podařilo?
V závěrečné kapitole naší dlouhodobé recenze se zaměříme především na konkurenty a také na cenu, která je hlavním, ale rozhodně ne jediným trumfem, který DS 7 drží v ruce. Zaslouží si tato akční DS 7 vaší pozornost a nebo je lepší volbou vyhlášené německé trio – Mercedes-Benz, BMW a Audi?
Čínská automobilka Denza, společný podnik značky BYD a Mercedesu, oznámila evropské uvedení svého vrcholného modelu Z9 GT, který vstoupí na trh jako elektrické vozidlo (EV) v říjnu 2025, následované plug-in hybridní verzí (PHEV) v lednu 2026.
Společnost BYD, světový lídr v oblasti vozidel na nové energie, oficiálně vstupuje na český trh. Tuzemským zákazníkům nabídne čistě elektrické i plug-in hybridní vozy s technologiemi, které jsou součástí její rychlé expanze v Evropě.
V Druhé kapitole naší dlouhodobé recenze se podíváme na zoubek naftovému čtyřválci o objemu 1,5 litrů, který pracuje ve voze, jehož pohotovostní hmotnost činí 1585 kg. Je to důstojná motorizace pro načančané SUV, které o sobě tvrdí, že hraje vysokou hru? A co spotřeba?
Tento týden v naší redakční garáži zaparkoval nejsilnější Superb, který na první pohled vypadá celkem běžně, ale opak je pravdou. Na silnici dokáže být překvapivě svižným autem, které si však stále zachovává svou klidnou povahu, která je nad věcí. Jaká je nová generace ve srovnání s tou předchozí, která nabídla výkon 206 kW ?