Světoznámá exkluzivní sbírka Porsche je v troskách, budovu vážně poškodila exploze plynu

mao / AutoRoad.cz, 11. dubna 2019, 16:55 Google+

Dnes dopoledne došlo v americkém městě Durham, ležícím ve státě Severní Karolína, k masivní explozi plynu. Ta si vyžádala nejméně jeden život, zranila zhruba desítku lidí a vážně poškodila jednu z nejslavnějších a nejexkluzivnějších sbírek historických a vzácných vozů Porsche v USA i na světě.

Počet komentářů:  0 komentářů Napište svůj názor
Světoznámou sbírku Porsche Ingram Collection vážně poškodil výbuch plynu, který zcela zničil sousední nemovitost (YouTube/ABC11)

Světoznámou sbírku Porsche Ingram Collection vážně poškodil výbuch plynu, který zcela zničil sousední nemovitost (YouTube/ABC11) | foto: youtube.com

Sdílejte článek

Včera dopoledne, krátce po desáté hodině, zahájili hasiči evakuaci několika budov v okolí místa, kde dělníci nešťastnou náhodou narušili plynové vedení a způsobili tak únik plynu. Zanedlouho však bohužel došlo k výbuchu, jehož následkem došlo k úplnému zborcení jedné budovy, částečnému zborcení druhé budovy, usmrcení jednoho člověka a zranění zhruba 17 dalších, jak uvedl web The Drive.

Zničená budova byla postavena v roce 1928 a to jako dealerství automobilky Studebaker. Dealerství se však příliš dlouho neudrželo a tak se z budovy zanedlouho stal zásobovací sklad pro automobilky, který fungoval až do 80. let. Od té doby měla budova ještě mnoho využití, včetně kaváren či hudebního klubu, než se stala sídlem kavárny Kaffeinate a stavební společnosti Prescient Co.

Vedle této historicky zajímavé budovy však sídlil ráj každého milovníka automobilky Porsche - úkryt světoznámé sbírky vzácných či exkluzivních modelů Porsche Ingram Collection. Na území USA se jednalo o nejúchvatnější sbírku automobilů této značky, nicméně i odborníci ze Stuttgatru byli sbírkou doslova fascinováni.

Ještě v roce 2015 čítala sbírka přes 80 extrémně vzácných či významných exemplářů, mezi kterými nechybělo ani třetí nejstarší existující Porsche 365 nebo model 918 Spyder. Všechny vozy byly navíc v dokonalém a hlavně zcela původním stavu.

Sbírka byla hojně vyhledávána návštěvníky z řad laické i odborné veřejnosti. Konaly se zde různé promo-akce, nechyběly návštěvy známých celebrit, sportovců ani závodníků. Sbírka Porsche Ingram zkrátka fascinovala všechny.

zdroj: youtube.com

Jak je ovšem patrné z fotografií a leteckých záběrů několika různých médií, exploze vedlejší budovy vedla k masivnímu poškození sídla sbírky a bohužel i k částečnému zhroucení střechy. V některých záznamech je možné i vidět částečně zasypané vozy - rozsah poškození však bude zřejmě masivnější, než se na první pohled může zdát.

S pomocí pojišťovny by však mělo být možné vrátit většinu vozidel do původního stavu. Snadné to sice nebude, nicméně nemožné by to také být nemělo. Mnohem důležitější je však teď zdravotní stav cca 17 lidí, kteří byli po výbuchu přemístěni do nemocnic. Zhruba 6 z nich by přitom mělo být v kritickém stavu. Obětí výbuchu se pak podle posledních informací měl stát majitel kavárny Kaffeinate.

Google+ Vytisknout

Diskuze: Světoznámá exkluzivní sbírka Porsche je v troskách, budovu vážně poškodila exploze plynu

Přidejte svůj názor

Počet komentářů: 0, Buďte první Vložte komentář

Související články

Doporučujeme

Další články

Aktuálně

Sono Sion

Švédská továrna Saabu ožije, budou se tam montovat solární auta

Jeep Commander PHEV

Už i Jeep začíná elektrifikovat, představil Commander Plug-in Hybrid

Caoyuan 701

Čínská kopie Škodovky? Klony Škody pomohly nastartovat čínský průmysl

Renault City K-ZE

Renault nabídne dostupné elektrické SUV, základ má v nejlevnějším modelu značky

Kia Stinger

Máte rádi driftování? Limitovaná edice Kia Stinger GTS je tu pro vás

Grove

Atraktivní vodíkové vozy Grove nabídnou skvělý design i dojezd, nedají se ale levně

reklama
reklama

Doporučujeme

Volkswagen e-Up

Méně plastů, plechů i látky: Volkswagen hledá způsoby, jak srazit ceny…

Čtěte dále

Nejčtenější články

  1. Clarkson poprvé řekl, co si myslí o neúspěchu nového Top Gearu. Ten pohled je všeříkající

  2. Mercedes s karosérií Wartburg? Atraktivní spojení řešilo palčivý problém Východního Německa

  3. Neprůstřelná Tesla Model S: Jak nebezpečnou munici zastaví 195 kg pancéřování?

  4. Mořská raketa Volga? Zcela ojedinělá karosářská verze sovětského GAZu M21

  5. Toužili jste vždy po falešném tříkolovém Matizu? Teď ho můžete mít i v Česku

  6. Čínská kopie Škodovky? Klony Škody pomohly nastartovat čínský průmysl

Fotogalerie

reklama

Zprávy odjinud