Autosalon v Ženevě je považován za jednu z největších motoristických událostí roku, na které se chce každá automobilka prezentovat tím nejlepším a nejnovějším. To platí i pro společnost Renault, která ve světové premiéře představí nový Renault Clio, poprvé představí nový Renalt Twingo a současně odhalí novou limitovanou kolekci Ultimate pro Dacii.
Nový Renault Clio
Renault představuje nové Clio, páté vydání své ikony, které se prodalo už 15 milionů kusů. Od představení první generace v roce 1990 se Clio stalo bestsellerem Skupiny Renault po celém světě. Automobil často označovaný jako nejoblíbenější mezi Francouzi od roku 2013 povýšil na úroveň leadera segmentu B v Evropě.
Nové Clio pojaté dvojím principem „Evoluce & Revoluce“ bourá zažitá schémata: design exteriéru se vyvíjí k větší zralosti, zatímco design interiéru je zcela přepracovaný. Nové Clio získává na dynamice a modernosti díky výraznějším liniím a výraznější masce. Revoluce interiéru je evidentní. Kabina je pojata zcela nově, vnímanou kvalitou i dostupnými technologiemi se inspiruje ve vyšších segmentech.
Nové Clio bude první model skupiny, který nabídne hybridní pohon E-Tech, technologie vyvinutá Renaultem. Díky kompletní a jedinečné nabídce asistenčních systémů řízení se stane průkopníkem v dostupnosti městských vozidel vybavených autonomním řízením.
Nový Renault Twingo
Ještě rafinovanější při zachování hravosti a agility. Nové Twingo se modernizuje a mění vzhled! Jak exteriér, tak interiér poskytuje nové možnosti personalizace. Využívá také poslední inovace v oblasti konektivity díky novému systému Renault EASY CONNECT.
Dacia představuje svou novou limitovanou sérii Ultimate
Po rekordním roce 2018 Dacia představí v předpremiéře limitovanou sérii Ultimate, která v České republice a některých dalších vybraných zemích ponese název „Techroad“. Edice určená pro modely Duster, Logan a rodinu Stepway (Sandero, Logan MCV, Lodgy a Dokker) se nabízí v nových barvách: červené Fusion a šedé Highland. Navštivte Halu 4 a objevte ji!
Na začátku roku 2024 dorazila na trh zcela nová, v pořadí už druhá generace tohoto modelu. Proměnou neprošel jen vzhled karoserie, ale také interiér, přičemž úpravy se dotkly i techniky – konkrétně podvozku a nabídky motorizací. V této recenzi se podíváme na to, zda nová generace skutečně představuje posun oproti svému předchůdci, který už má něco za sebou. Zároveň se zaměříme i na otázku, jak si v přímém srovnání stojí Kodiaq vůči Superbu.
Věděli jste, že čtyřkovou Octavii můžete mít s dvoulitrovým benzínovým motorem o výkonu 150 kW a pohonem 4x4? Že ne? Buďte v klidu, v nabídce je tato motorizace poměrně čerstvě, ale dnes ji pořádně proklepneme. Pokud chcete do Octavie kultivovaný benzínový motor a zároveň příjemnou dynamiku, měli byste tento agregát zvážit. Dvoulitr 2,0 TDI o výkonu 110 kW je „traktoroidní“ motor s tupou reakcí na plyn a vedle patnáctistovky 1,5 TSI o stejném výkonu příliš nedává smysl – rozdíl cca jednoho litru ve spotřebě je zanedbatelný. Dnes testovaný benzínový dvoulitr povznesl Octavii na zcela novou úroveň, co ale spotřeba a cena?