Clarkson s Lamborghini Urus vs. Porsche 911 v závodě na sněhu: kdo první vyletěl z okruhu?

Upoutávka na 5. díl 3. série The Grand Tour (TV pořad Amazonu)
Upoutávka na 5. díl 3. série The Grand Tour (TV pořad Amazonu), foto: youtube.com
Antonín Marek , AutoRoad.cz 7. února 2019 12:20
Sdílej:

Pomalu se nám blíží odvysílání již páté epizody motoristického pořadu The Grand Tour a tak není žádným překvapením, že se na YouTube objevil první trailer. A na co se tedy můžeme těšit? Jeremy se vyděsí za volantem Lamborghini Urus, Richard se promění ve skotského závodního jezdce a James se pokusí zbavit své nálepky šneka.

Ústředím tématem nového traileru je závod, na který jsme se těšili již od prvního vydání ukázky na třetí sérii The Grand Tour. Jeremy clarkson se totiž vypraví do Švédska, kde za volantem Lamborghini Urus vyzve na souboj závodnici Abbie Eaton v Porsche 911 Turbo.

Celý závod se přitom uskuteční na speciální zasněžené trati, která podle záběrů ze vzduchu dostala velice zvláštní tvar. Samotný Jeremy pak v jednom z rozhovorů prozradil, že právě během tohoto závodu zažil dost nepříjemný pocit. Jeho zděšená reakce je ostatně vidět i v půlminutové ukázce, na jejímž konci vidíme Urus odstavený na kraji dráhy ve sněhu, kde zřejmě čeká na vyproštění.

V mezidobí však uvidíme i Richarda Hammonda, který usedne do starého závodního vozu a na chvíli se tak promění ve skotského závodního jezdce Jima Clarka. James May pak usedne za volant sporťáku Alpine A110 a pokusí se na Eboladromu zbavit své nálepky „kapitán šnek." 

Jak se mu to podaří sice nevíme, ovšem jisté je, že vůz na něj během natáčení udělá víc než dobrý dojem. Jak totiž prozradil během videa publikovaného na motoristické sociální síti TheDrive, Alpine A110 si po natáčení pořídil.

Pokud tedy nevíte co s pátečním večerem, určitě si 8. února počkejte již na pátou epizodu, kterou bude možné shlédnout na Amazon Prima.

A pokud jste příliš nedočkaví, můžete si přehrát předchozí díl, ve kterém se odehraje netradiční souboj čtyř evropských vozů typu pick-up.

Stalo se
Testy aut
DS 7 Pallas 1,5 BlueHDI

DLOUHODOBÝ TEST: DS 7 Pallas 1,5 BlueHDI – prémiové SUV s dieselem za 950 tisíc

Následující měsíc nám bude dělat společnost prostorné SUV od francouzské značky DS Automobiles, která si potrpí na unikátní design, kvalitní interiéry a jedinečnost. S DS7 jsme již měli dvakrát tu čest, ovšem jednalo se vždy o vrcholná provedení s cenovkou kolem dvou milionů. DS na „sedmičku“ aktuálně nabízí zvýhodněnou verzi Edition France, kterou pořídíte za 950 tisíc, což je ve srovnání s konkurenty fantastická cena. Má to nějaký háček?

Novinky
Tesla Cybertrack

Musk pod palbou: Tesla Cybertruck má "svolávačku" kvůli konstrukční vadě a čelí vlně útoků na auta i prodejny

Automobilka Tesla oznámila svolávací akci téměř všech dosud vyrobených vozů Cybertruck – bezmála 50 tisíc kusů musí zpět kvůli závadě na karoserii. Ve stejném čase ale firma čelí i narůstajícímu napětí mimo výrobní linky. Po celých Spojených státech se množí útoky na prodejny i zákazníky Tesly, které jsou motivovány nelibostí vůči veřejnému vystupování Elona Muska.

Novinky ze světa EV
Elektrický Renault 5 Turbo 3E

ODHALEN Renault 5 Turbo 3E: Legenda se vrací, nyní jako "nejbrutálnější" elektromobil + VIDEO

Renault je na trhu známý pro spolehlivá a kvalitně postavená auta, ale do světa superaut nikdy výrazně nepronikl. Když tedy francouzská automobilka tvrdí, že jedno vytvořila, vzbuzuje to oprávněnou zvědavost.

Zajímavosti
Jeremy Clarkson, James May a Richard Hammond v Grand Tour.

Parta z Top Gearu se vrací! Trio Clarkson, Hammond a May bude v novém pořadu

Legendární moderátorská trojice Clarkson, May a Hammond se znovu objeví na obrazovkách v nové show, která naváže na jejich ikonická motoristická dobrodružství.