Zdravotník během záchrany pacientů upekl svou Toyotu, automobilka mu již slíbila novou

Allyn Pierce riskoval během záchrany pacientů život a upekl svou Toyotu Tundra (Facebook/Allyn Pierce)
Allyn Pierce riskoval během záchrany pacientů život a upekl svou Toyotu Tundra (Facebook/Allyn Pierce), foto: facebook
Antonín Marek , AutoRoad.cz 14. listopadu 2018 11:20
Sdílej:

Během současných požárů v Kalifornii už přišlo o život několik desítek lidí a okolo 200 se jich stále pohřešuje. Čísla by však mohla být podstatně vyšší, kdyby se mezi lidmi nenašla řada dobrovolníků a hrdinů, kteří při záchraně druhých riskují své životy. Jedním z nich je i zdravotník Allyn Pierce, který během evakuace pacientů z nemocnice riskoval vlastní život.

Allyn Pierce, ošetřovatel na jednotce intenzivní péče ve městě Paradise, se před pár dny ukázal být skutečným hrdinou. Když se totiž požár přiblížil k nemocnici a nastala nevyhnutelná evakuace pacientů, neváhal riskovat vlastní život a obětovat vlastní vůz k tomu, aby dostal pacienty do bezpečí.

Pierce navíc neriskoval svůj život jen jednou, ale dvakrát. Když se mu poprvé podařilo dostat pacienty do bezpečí, rozhodl se otočit a vrátit se pro další.Na cestě však jeho Toyota Tundra uvízla mezi automobily, které na místě nechali lidé bojící se o život. Pierce se tak nemohl s autem nikam dostat a začal počítat s tím, že tohle asi nepřežije.

Když se plameny začaly přibližovat k bohu jeho vozu, poslal svým nejbližším zprávu se vzkazem na rozloučenou a pustil si v rádiu oblíbenou píseň na uklidnění. Naštěstí se však odněkud objevil buldozer, který uvolnil cestu a Pierce mohl projet zpět do nemocnice.

Tam Pierce společně s kolegy naložili důležité zásoby a ve svých osobních vozech odvezli poslední pacienty. Krátce poté se budova vzňala. Díky maximálnímu nasazení personálu se ale naštěstí podařilo všem včas utéct. „Uhořet nám moc nejde, ale jsme úžasní v péči o lidi," žertoval poté Pierce.

O svůj příběh se Pierce podělil jak na Facebooku, tak na Instagramu, kde měl pro svůj milovaný pick-up založený profil s přezdívkou the_pandra - ostatně tvář Pandy měla Toyota vyřezanou i ve výztuze rámu na korbě. Na jeho hrdinský čin pak zareagovalo i americké dealerství Toyoty, které mu přislíbilo nový vůz.

Zobrazit příspěvek na Instagramu

Here's my @toyotausa commercial. This truck literally saved my life today. My little town of Paradise was literally burning down around me and @the_pandra got me to safety where I could help others...twice. #campfire #perfectmarshmellow #meltedplastics #buttecountyfire #sema2019 thanks to the fire fighters, law enforcement and my fellow healthcare workers for the work we all did getting the hospital evacuated and our patients to safety. 🤘🏼😔

Příspěvek sdílený 🐼The Pandra🐼 (@the_pandra), Lis 8, 2018 v 7:04 PST

Suddenly a bulldozer appeared & knocked a burning truck next to him out of the way. There was some room to maneuver. But instead of going forward toward safety, he turned around & drove back into the heart of Paradise. Here's the aftermath of his Tacoma. (The lights still work.) pic.twitter.com/LLUU1fDfYv

— Jack Nicas (@jacknicas) 13. listopadu 2018

To je pro Pierce jistě dobrá zpráva, ačkoliv těch špatných je podstatně víc. Během požáru totiž přišel o domov i o zaměstnání, takže ho v příštích měsících čeká těžké období. S jeho překonáním by mu ale mohla pomoci sbírka, která vznikla na webu GoFundMe.

Požáry, které v současnosti řádí v Kalifornii, patří k těm nejhorším v historii. Díky suché půdě a silnému větru se několik požárů neustále šíří na stále větší území. Navíc stále rostou i počty nezvěstných i obětí.

Stalo se
Testy aut
DS 7 Pallas 1,5 BlueHDI

DLOUHODOBÝ TEST: DS 7 Pallas 1,5 BlueHDI – prémiové SUV s dieselem za 950 tisíc

Následující měsíc nám bude dělat společnost prostorné SUV od francouzské značky DS Automobiles, která si potrpí na unikátní design, kvalitní interiéry a jedinečnost. S DS7 jsme již měli dvakrát tu čest, ovšem jednalo se vždy o vrcholná provedení s cenovkou kolem dvou milionů. DS na „sedmičku“ aktuálně nabízí zvýhodněnou verzi Edition France, kterou pořídíte za 950 tisíc, což je ve srovnání s konkurenty fantastická cena. Má to nějaký háček?

Novinky
Tesla Cybertrack

Musk pod palbou: Tesla Cybertruck má "svolávačku" kvůli konstrukční vadě a čelí vlně útoků na auta i prodejny

Automobilka Tesla oznámila svolávací akci téměř všech dosud vyrobených vozů Cybertruck – bezmála 50 tisíc kusů musí zpět kvůli závadě na karoserii. Ve stejném čase ale firma čelí i narůstajícímu napětí mimo výrobní linky. Po celých Spojených státech se množí útoky na prodejny i zákazníky Tesly, které jsou motivovány nelibostí vůči veřejnému vystupování Elona Muska.

Novinky ze světa EV
Elektrický Renault 5 Turbo 3E

ODHALEN Renault 5 Turbo 3E: Legenda se vrací, nyní jako "nejbrutálnější" elektromobil + VIDEO

Renault je na trhu známý pro spolehlivá a kvalitně postavená auta, ale do světa superaut nikdy výrazně nepronikl. Když tedy francouzská automobilka tvrdí, že jedno vytvořila, vzbuzuje to oprávněnou zvědavost.

Zajímavosti
Jeremy Clarkson, James May a Richard Hammond v Grand Tour.

Parta z Top Gearu se vrací! Trio Clarkson, Hammond a May bude v novém pořadu

Legendární moderátorská trojice Clarkson, May a Hammond se znovu objeví na obrazovkách v nové show, která naváže na jejich ikonická motoristická dobrodružství.