Krátce po odhalení speciální edice Bullitt se dočkáváme další speciální retro edice modelu Mustang, tentokrát s označením California Special. Fanoušci Mustangů si pak nejspíš vzpomenou, že vůbec první model s tímto označením vyjel na silnice v roce 1968 a jeho design byl silně inspirován modelem Shelby GT z roku 1967.
Speciální retro-edice bude vzdávat hold svým předkům v každém detailu. Například mřížka chladiče dostane stejné matně-černé lakování, na boku se objeví speciální grafika a víko kufru ozdobí červeno-černý nápis "California Special". Vrcholem drobných změn exteriéru pak budou speciální pěti-paprskové disky kol nebo přední splitter z balíčku "Mustang Performance".
V interiéru zaujmou především černá semišová sedadla s kontrastním červeným prošíváním a nápisem GT / SC". Podobné označení pak nese i černou kůží čalouněná palubní deska s červeným prošíváním nebo speciální podlahové koberečky.
Speciální edice California Special dorazí na americké trhy společně s novým Mustangem generace 2019, který toho nabídne mnohem víc. Jednou z novinek bude například systém automatických mezi-plynů, díky čemuž si řidiči Mustangů GT budou moci vychutnávat svých 460 koní a 520 Nm točivého momentu s větší lehkostí a noblesou.
Mimo to nabídne Mustang 2019 systém nastavení zvuku výfuku i pro slabší variantu s motory EcoBoost. Zvuk si budou moci řidiči nastavit buď prostřednictvím 12-palcového panelu infotainmentu, nebo skrze 5.2 palcový displej digitálního přístrojového štítu.
Další novinkou pro americký Mustang bude speciální audio-systém Bang & Olufsen Play, který se představil v Ženevě společně s evropskou variantou Mustangu Bullit. S tímto audio-systémem získá Mustang 12 reproduktorů a 10-kanálový zesilovač s výkonem 1 000-wattů.
Nový Mustang 2019 vyjede na americké trhy a kromě dalších drobnějších novinek nabídne i novou paletu laků, která kromě odstínů jako Need for Green či Velocity Blue nabídne i barvu známou z edice Bullit, tedy "Dark Highland Green". Pro kompletní přehled novinek a trochu toho syrového zvuku osmiválce však doporučujeme pustit si krátké video oznamující příchod edice California Special.
Každé vozidlo, se kterým vyrážíte na pozemní komunikace, musí mít sjednané alespoň nějaké pojištění. To se označuje jako povinné ručení a je klíčovou součástí odpovědného provozování motorového vozidla. Jeho sjednání je nejen zákonnou povinností, ale také ochranou před finančními následky potenciálních škod, proto si ho nezapomeňte sjednat a vybrat si nejen to nejvýhodnější, ale i nejlepší. Jak na to?
Jako žena motoristického novináře jsem si na místě spolujezdce vyslechla už nespočet monologů svého muže, když si nahlas komentoval výhody nebo naopak nedostatky jednotlivých vozů. Takový pohled na auto já bohužel nemám, takže nedokážu říct, kolik má pod kapotou koní nebo o jaký typ hybridu se jedná, ale mám mnoho svých postřehů, které jsem za dobu používání této krásné DS3 vypozorovala. Bude to tedy poněkud netradiční recenze.
Třetí generace modelu Audi Q3 přijíždí po sedmi letech s výrazným technologickým posunem. Nabídne micro-LED světla s desítkami tisíc pixelů, inteligentní páčky pod volantem i umělou inteligenci v infotainmentu. Kromě benzínu a dieselu nabídne také plug-in hybrid s dojezdem 120 km čistě na elektřinu. Do showroomů dorazí letos v říjnu, cena základní verze startuje v Německu na 44 600 eurech.
BMW vypustilo první technické detaily k nové generaci elektromobilu iX3 a nastavilo laťku vysoko. Dojezd přes 800 kilometrů, ultrarychlé nabíjení výkonem 400 kW a zcela nový softwarový mozek s názvem „Srdce radosti“. Premiéru chystá v září na autosalonu IAA.
Tesla rozšiřuje nabídku restylovaných Modelů S a X. Design téměř beze změn, ale dojezd i ceny míří nahoru. Novinkou jsou adaptivní světla, vylepšené odpružení a delší dojezd až 660 kilometrů. Američané si ale připlatí – až o 5 tisíc dolarů (cca 108 tisíc korun) více než dosud.
Tento týden nám do redakční garáže přijela nová generace legendárního Land Cruiseru. Proti předchůdci udělala velký skok kupředu, což je znát hlavně uvnitř. Mezi novinky se však neřadí jen hranatější design a modernější interiér, ale také různé technické vychytávky, které oceníte především v terénu, kde je proti předchůdci schopnější. Dnešní recenze však ukáže i nějaké oblasti, které jsou v novince horší, které to jsou?
Před začátkem 81. ročníku Polské rally došlo k tragické události. Jednadvacetiletý italský jezdec Matteo Doretto, juniorský mistr Itálie pro rok 2024, zahynul při nehodě během soukromého testu. Podle dostupných informací jeho vůz narazil do stromu poté, co sjel ze silnice.
Audi rozšiřuje rodinu modelu Q5 o plug-in hybridy. Nové SUV i Sportback e-hybrid kombinují výkon až 367 koní, elektrický dojezd do 100 kilometrů a vyspělé technologie. Do prodeje vstoupí koncem roku 2025, nejlevnější verze vyjde na více než 69 tisíc eur (cca 1,7 milionu korun).
Do další dlouhodobé recenze zavítal francouzský elegantní crossover, který díky svému sebevědomí nemá nejsnazší život. Naše testování bude mít dvě části – první bude z pohledu mého a druhá z pohledu mé ženy. Budeme mít stejné závěrečné hodnocení nebo se naše názory budou výrazně lišit?