Nová Supra dorazí v roce 2019, možná už to ale nebude Toyota

Možná podoba příští Toyoty Supra
Možná podoba příští Toyoty Supra, foto: Theophilus Chin
Antonín Marek , AutoRoad.cz 24. října 2017 15:38
Sdílej:

Dlouho očekávaná Supra nové generace má dorazit až v roce 2019, ovšem čas od času proniknou na veřejnost zajímavé informace. A jednou z těch nejnovějších může být skutečnost, že Supra už by nemusela být Toyota, ale Gazoo.

S touto zajímavou novinkou přišel web AutoCar, který již začátkem tohoto roku vedl interview s ředitelem Gazoo Racing, což je tovární závodní tým Toyoty. Právě podle jeho slov by mohl být nový model Supry prodáván pod značkou Gazoo. Mimo to také prozradil, že vývoj hybridního sportovního vozu byl "jeho snem", z čehož se dá usuzovat, že hybridní pohonný systém pod kapotou nové Supry by mohl pocházet právě ze závodní divize Gazoo Racing.

Dosud však zůstává nejasné, zda nová Supra ponese název "Gazoo Supra, nebo Toyota Supra Gazoo. Existuje však velká šance, že odpověď bychom se mohli dozvědět ještě před koncem příštího roku. Supra je sice ohlášená až na rok 2019, nicméně podle vysoce postaveného zdroje AutoCaru by se mohla Supra odhalit ještě před koncem roku 2018.

S výjimkou nejvyšší verze vybavené hybridním pohonným systémem by se pod kapotou Supry měla objevit i celá paleta konvenčních motorů. Spekulace hovoří o přeplňovaném čtyřválci o výkonu cca 243 koní a přeplňovaném šestiválci z dílny BMW o výkonu 328 koní. BMW totiž na vývoji platformy pro Supru spolupracovalo a následně ji využilo pro vlastní model Z4, jehož koncept jsme mohli vidět zhruba v polovině roku. Velkou neznámou však v případě Toyoty zůstává manuální převodovka, o jejíž přítomnosti v Supře se stále vedou vášnivé debaty.

Co se týká přítomnosti vozů s označením v Gazoo v Evropě, první vlaštovkou bude ostrá Toyota Yaris GRMN (zkratka pro "Gazoo Racing Masters of Nürburgring"). Tento model je však limitován na pouhých 400 kusů. S novou Suprou by to ale tak vážné být nemuselo.

Stalo se
Testy aut
DS3 Performance Line Hybrid

DS3 Performance Line Hybrid – stylovka do města, která mi nesluší

Do další dlouhodobé recenze zavítal francouzský elegantní crossover, který díky svému sebevědomí nemá nejsnazší život. Naše testování bude mít dvě části – první bude z pohledu mého a druhá z pohledu mé ženy. Budeme mít stejné závěrečné hodnocení nebo se naše názory budou výrazně lišit?

Novinky
Kia Sportage (2026)

Kia Sportage (2026): Láká na facelift s Netflixem, hlasovým ovládáním a hybridem s předním náhonem

Facelift populárního korejského crossoveru Kia Sportage přináší kromě kosmetických úprav i technologický skok. Nový infotainment zvládne streamování videa, aktualizace přes internet i platby za parkování. Pod kapotou se objeví výkonnější hybridy s novou automatickou převodovkou a poprvé i plug-in verze s pohonem předních kol.

Novinky
BMW Speedtop

BMW Speedtop (2025) bere dech. Toto krásné kombi půjde skutečně do výroby

BMW na prestižním festivalu elegance u jezera Como představilo vůz, který bere dech. Nový model Speedtop navazuje na loňské koncepty a tentokrát nepůjde jen o výstavní kus – limitovaná série 70 vozů s osmiválcem pod kapotou míří do výroby. Design, luxus a výkon v unikátním shooting braku, který si ale běžný smrtelník nekoupí.

Novinky
Toyota Aygo X (2025)

Stylovější, silnější, úspornější. Toyota Aygo X z Kolína překvapila hybridem a technikou z Yarisu

Nejmenší model Toyoty dostal to, co u městských vozů nevídáme – silný full-hybridní pohon. Omlazené Aygo X nejen že výrazně posílilo, ale nově nabídne i techniku z větších modelů a lepší výbavu. A to všechno dál vyrábějí čeští dělníci v Kolíně.