Příští rok v dubnu přijde do kin již osmé pokračování kultovní série Rychle a Zběsile, v originále pojmenované The Fate of the Furious (v překladu osud zběsilých). Ta se už kdysi z čistě autařské záležitosti, co vyvolala celosvětový zájem o tuning, změnila v akční blockbuster, kde auta hrají mnohem méně důležitou roli. Pořád tam ale jsou, stejně jako většina původních herců – chybí jen Paul Walker jako Brian, jenž tragicky zahynul při automobilové nehodě. Menší roli si podle všeho střihne i Jordana Brewster, hrající v sérii Brianovu životní lásku a Torettovu sestru Miu. Zbytek „rodiny“ pod vedením Vina Diesela alias Dominica Toretta, na což série dávala vždy velký důraz, nechybí. Jenomže v osmém díle poznáme, alespoň dle prvního traileru, také Torretovu stinnou stránku a to, že rodina vždy není na prvním místě. Nebudeme příliš prozrazovat děj ukázky, ale mnoho skalních příznivců zcela určitě nepotěší. Na druhou stranu se vedle padoucha Deckarda Shawa z minulého dílu, jehož hraje Jason Statham, dočkáme i nováčka Cipher v podobě stále krásné Charlize Theron. Do režisérského křesla usedl Felix Gary Gary, tvůrce úspěšného snímku Straight Outta Compton. Vedle Toretta, Stathama a Theron se setkáme opět i s Dwaynem Johnsonem, Michelle Rodriguez, Tyresem Gibsonem nebo Lucasem Blackem. Premiéra snímku je naplánovaná na 13. dubna příštího roku.
V pokračování našeho dlouhodobého testu se vrhneme na to, jak „čtyřka“ po faceliftu jezdí a zda-li je motor důstojnou volbou do takto charismatického vozu s krásným interiérem. Nechybí ani nějaké ty vady na kráse a finální hodnocení.
Praha zpřísnila pravidla parkování pro elektromobily a plug‑in hybridy. Zvýhodnění zůstává pouze rezidentům s čistě elektrickým nebo vodíkovým pohonem, zatímco ostatní – včetně firem a živnostníků bez pražského sídla – platí plnou cenu i za svá elektrická vozidla. Parkování i dobíjení však mohou firmy vyřídit jedinou Energokartou v aplikaci, která zároveň umožňuje plug‑in hybridům pohodlně zaplatit i tankování.