Subaru WRX se představilo v nové speciální edici. Má však jednu chybu

Subaru WRX S4 tS Special Edition
Subaru WRX S4 tS Special Edition, foto: Subaru
ar5 7. října 2016 10:09
Sdílej:

Subaru chce okořenit nabídku modelu WRX STI a proto představilo speciální edici S4 tS. Ta má jedno velké ale, které nepotěší většinu evropské klientely.

Ano, někteří z vás jistě uhodli, o co vlastně jde. Tahle specialitka je totiž určena jen pro Japonský trh. Evropa se jí nedočká a my vlastně ani dost dobře nechápeme proč. A čím vším je vlastně S4 tS odlišná od standardu? Žačněme s tím, co se skrývá pod kapotou. Stále zde je dvoulitrový turbomotor se čtyřmi válci s výkonem 300 koňských sil a 400 Nm, který vše posílá na všechna čtyři kola. S motorem spolupracuje automatická převodovka CVT.

Nová edice WRX S4 tS pak dostala extra komponenty, které u nenajdeme ani u vrcholného provedení STI. Ty obsahují aktivní vektorování točivého momentu, nové přední zavěšení DampMatic II společně se stavitelnými tlumiči a také výkonnější brzdy Brembo. Vylepšena byla zadní náprava a větší tuhostí oplývá pomocný nosný rám.

A jak se vlastně S4 tS navenek pozná? Rozlišovacím znakem budou 19palcová kovaná kola BBS ve stříbrném odstínu, sportovnější zadní nárazník a loga edice. V kabině pro změnu čekejme kožená sedadla Recaro se stříbrným prošíváním. Nesmí chybět ani prahové lišty s nápisem edice a specifický přístrojový štít s luminiscenčním rychloměrem. A ačkoliv si Evropa může nechat zajít chuť, i tak stojí za zmínku cena. Ta činí v základu 5 292 000 yenů, což je v přepočtu 1,8 milionu Kč.

Témata:
Stalo se
Testy aut
Toyota Land Cruiser

Toyota Land Cruiser Executive – nová generace legendárního offroadu, překoná Defender?

Tento týden nám do redakční garáže přijela nová generace legendárního Land Cruiseru. Proti předchůdci udělala velký skok kupředu, což je znát hlavně uvnitř. Mezi novinky se však neřadí jen hranatější design a modernější interiér, ale také různé technické vychytávky, které oceníte především v terénu, kde je proti předchůdci schopnější. Dnešní recenze však ukáže i nějaké oblasti, které jsou v novince horší, které to jsou?

Ze světa
Matteo Doretto

Tragédie před startem Polské rally: Ital Matteo Doretto (†21) zemřel při testovací jízdě

Před začátkem 81. ročníku Polské rally došlo k tragické události. Jednadvacetiletý italský jezdec Matteo Doretto, juniorský mistr Itálie pro rok 2024, zahynul při nehodě během soukromého testu. Podle dostupných informací jeho vůz narazil do stromu poté, co sjel ze silnice.

Elektro
Audi Q5 představuje verze e-hybrid SUV a Sportback

Nové Audi Q5 e-hybrid: Rodina se rozšiřuje o plug-in verzi. Koupíte ho už pod 1,7 milionů

Audi rozšiřuje rodinu modelu Q5 o plug-in hybridy. Nové SUV i Sportback e-hybrid kombinují výkon až 367 koní, elektrický dojezd do 100 kilometrů a vyspělé technologie. Do prodeje vstoupí koncem roku 2025, nejlevnější verze vyjde na více než 69 tisíc eur (cca 1,7 milionu korun).

Testy aut
DS3 Performance Line Hybrid

DS3 Performance Line Hybrid – stylovka do města, která mi nesluší

Do další dlouhodobé recenze zavítal francouzský elegantní crossover, který díky svému sebevědomí nemá nejsnazší život. Naše testování bude mít dvě části – první bude z pohledu mého a druhá z pohledu mé ženy. Budeme mít stejné závěrečné hodnocení nebo se naše názory budou výrazně lišit?