Před nějakou dobou vyrukoval Mercedes s paketem Crazy Color, určeným pro třídu G v provedení AMG. Extravagantní barvy jistě zaujaly mnoho fanoušků, ne každý ale má na to, koupit si reálný vůz. Proto nyní do prodeje míří limitovaná série modelů 1:18 v těchto „bláznivých barvách.“
Solar Beam, Tomato Red, Sunset Beam, Galactic Beam a Alien Green, to je pětice barev, v níž se třída G Crazy Color objevila. Nejlevnější z nabízených barev přitom znamenala příplatek 15 389 eur (cca 417 000 korun) k již tak drahému provedení AMG. Nyní Mercedes tyto odstíny nabídne mnohem levněji. Pravda, nikdy se ve vašem autě nesvezete, dokonce ho ani nenastartujete, na druhou stranu „géčkem“ v poměru 1:1 si asi neozdobíte kancelář. V tomto má série modelů v měřítku 1:18 nesmírnou výhodu.
V sérii, za jejíž stavbou stojí specializovaná společnost GT Spirit, najdete všech pět výše zmíněných odstínů. Kombinovány jsou s černou střechou, zrcátky, nárazníky, blatníky a spodní částí prahů, přesně jako u originálu. Jemu zůstávají věrné i další detaily, například některé odstíny mění při různém odrazu slunečních paprsků svou barvu. Díky úzké kolaboraci mezi výrobcem a Mercedesem-AMG bylo také dosaženo například přesného zmenšení vzdálenosti mezi jednotlivými stehy prošívání sedadel. Celkově se jeden model skládá ze 100 dílů.
Pokud vedle propracovanosti máte rádi i otevírací detaily, nejspíše Vás „barevná géčka“ zklamou. Vyrobeny jsou totiž z resinu, který je příliš křehký na to, aby mohl mít funkční dveře, kapotu nebo víko kufru. I tak je ale AMG G 63 Crazy Color od GT Spirit dokonalou ukázkou špičkového modelářství. A protože se od každého odstínu vyrobí jen 463 kusů (ano, souvisí to s kódovým označením W463), dá se v budoucnu čekat i zajímavý nárůst hodnoty. Modely jsou aktuálně dostupná také u nás, jeden vychází na 4299 korun. Jestli je to moc nebo málo hodně záleží na individuálních preferencích sběratelů, výstřednost a exkluzivita jsou však zaručeny.
Sháníte-li ojeté SUV se silným motorem, tak máte v nabídce sekundárního trhu s auty rozhodně z čeho vybírat. Mnoho lidí má rozpočet na rodinné SUV přibližně milion korun, což na nového Kodiaqa nestačí, na prémiové značky už vůbec ne. Dnešní recenze se podívá na zoubek 6 let staré Audi Q7, kterou za milion pořídíte. To je mimochodem podobná částka, za jakou koupíte modernizovaný Kodiaq RS první generace – co je lepší volba?
Čtyřková Octavia se po pěti letech dočkala faceliftu v rámci kterého přišlo několik inovací. Důležité ovšem je, že byl zachován charakter vozu, který si stále drží velice dobrou kombinaci praktičnosti a zábavy za volantem. Jedná se o nejsilnější Octavii, která kdy vznikla. Měli byste si ji koupit nebo se vyplatí porozhlédnout u sourozenecké Cupry, která nabízí ještě podstatně silnější exempláře?
Když jsem před pár měsíci vybíral auto, které vezmu na dovolenou do italských Alp, tak jsem zvažoval více kandidátů, ale nakonec padla volba na tento Superb. Po cca 1500 km v jednom týdnu se ukázalo, že šlo o vynikající volbu. Proč zrovna jsem si vybral tento model a kolik zvládne tento úsporný fešák ujet kilometrů na jedno natankování?
Cestování vlastním autem po Evropě má své kouzlo, ať už je to svoboda, flexibilita nebo možnost vzít s sebou bez obav i větší zavazadla. Ale co když se za hranicemi něco pokazí? Správné pojištění vám zajistí klidnou dovolenou i v nečekaných situacích. Pojďme si projít, na co byste se měli připravit, než se vydáte na silnici za hranice.
Mercedes-Benz oznámil prudký propad zisku za druhé čtvrtletí letošního roku. Automobilka přiznává, že hlavními důvody jsou dodatečná cla v USA a oslabující prodej v Číně. Kvůli tomu německý výrobce luxusních aut přehodnocuje svůj výhled tržeb na celý rok a očekává jejich výrazný pokles. Informují o tom agentury AFP a Reuters.
S bezpečností dětí na cestách není radno experimentovat. Autosedačka je jedním z nejdůležitějších vybavení pro rodiče a výběr té pravé ovlivní ochranu vašich nejmenších během jízdy. Mezi mnoha značkami, které jsou na trhu autosedaček k mání, vynikají tři z nich – RÖMER, CYBEX a RECARO. Proč jsou mezi rodiči i odborníky v oblasti bezpečnosti tak oblíbené? Čtěte dál!
Elektrifikace postupuje a do měst se kromě velkých SUV začínají tlačit i elektromobily výrazně kompaktnějších rozměrů. Hyundai Inster je jedním z nich – čistě elektrický prcek, který vsází na originální design, užitečnou výbavu a kompaktní rozměry usnadňující městské jízdy. Dokáže však obstát i mimo městské prostředí? A jaká je jeho reálná konkurenceschopnost při ceně, která v našem případě přesáhla hranici 800 tisíc korun?
Tento týden se podíváme na zoubek zánovní Toyotě ProAce. Jedná se o 7 místnou dodávku v nejvyšší výbavě, která je levnější alternativou k Multivanu či Mercedesu třídy V. Mimo bohatou výbavu nabízí také solidní dynamiku i spotřebu a pořádnou porci praktičnosti. Má smysl sáhnout po starší verzi s nízkým nájezdem nebo se vyplatí připlatit si za zcela nové auto?