Dokáže jedno jediné vozidlo nahradit rodinný kombík, supersport a offroad? Nyní již ano, bohužel jen na filmovém plátně.
Tento jedinečný stroj sestrojila společnost The Mill a nese název Blackbird. Ač to tak nevypadá, tato černá placka se dokáže proměnit v jakékoli vozidlo světa. Abyste dokonale pochopili, jak je možné, doporučujeme zhlédnout následující video.
Blackbird disponuje nastavitelným podvozkem. Ten je možné nastavit délkově, výškově a dokonce je možné i upravení rozložení jeho hmotnosti. Toto dopomůže filmařům ve speciálních programech navléknout vůz pro jednoho pilota do jakéhokoli kabátku. Toto zařízení tak může značně ulevit tvůrcům reklam, filmů i počítačových her.
Mezi prémiovými sedany nižší střední třídy máte stále poměrně široký výběr. Pravděpodobně vás jako první napadne německá trojice v podobě BMW řady 3, Mercedes-Benz třídy C a Audi A4. Jsou to skvělá auta, která nabídnou velmi dobré zpracování, technologie i komfort, ale u běžných motorizací často postrádají jednu důležitou věc – emoce. Pokud ale hledáte auto, které nebude jen perfektním dopravním prostředkem, ale při každém nastartování vám vykouzlí úsměv na tváři, možná by vás měla zajímat Alfa Romeo Giulia.
Nové BMW třídy 5 je klasickým reprezentantem vyšší střední třídy. Ačkoliv na nejnovější generaci stále nahlížím pohledem, že se jedná o nedávno představenou novinku, čas neúprosně letí a od zahájení prodeje utekly už tři roky. Začíná se tedy objevovat i na sekundárním trhu mezi zánovními vozy. Jeden takový kus jsme si vybrali do dnešní recenze a to především proto, že stojí téměř stejně, jako zánovní Superb čtvrté generace.