Jak dopadne srovnání mezi japonskou Godzillou a britským supersportem? Na to se podívejte v přiloženém videu, vítěz může někoho šokovat.
Obě auta k pohonu používají 3,8litrový motor. U Nissanu je to ovšem šestiválec, kdežto u McLarenu je to o dva válce větší jednotka. Zamíchat kartami může také fakt, že jeden vůz má pohon zadní nápravy a druhý je naopak čtyřkolkou. Koho tipujete na vítěze?
Po startu to vypadá vše jasně, Nissan jako vždy vystřelí neskutečně zběsilým stylem a osmiválec McLarenu je v tu chvíli ztracen. Jenže není všemu konec a video byste měli dokoukat až do konce. Po získání pořádné trakce u 675 LT se totiž karty obrací a předem vyhraný závod dostává jiný rozměr.
Dost velký nepoměr je také vidět nejen ve výkonech aut, ale i na jejich cenovkách. Zatímco za Nissan GT-R Nismo dáte v Čechách necelé čtyři miliony korun, britský konkurent McLaren 675 LT stál v době svého prodeje víc než dvojnásobek.
Automobilka Tesla dosáhla významného milníku na evropském trhu. Nizozemský úřad pro schvalování vozidel (RDW) jako první v Evropě oficiálně povolil provoz pokročilého softwaru Tesla Full Self-Driving (FSD) Supervised. Tato technologie umožňuje vozu automaticky zatáčet, brzdit i zrychlovat, a to nejen na dálnicích, ale nově i v městském provozu.
Sezona kabrioletů je tu, a proto jsme vzali do recenze tohoto ledního „medvěda“, který vypadá jako ideální auto na pohodové výlety s celou rodinou – nabízí totiž 4 místa k sezení, přičemž zadní sedadla nejsou jen pro děti či jedince s amputovanými končetinami. Je dostatečně komfortní, aby si posádka užila pohodu na palubě?