Reportáž: Čerpací stanice OMV uvedla na náš trh nové prémiové palivo

ar5, 27. května 2016, 11:50 Google+

Společnost OMV přináší na český trh nové palivo OMV MaxxMotion 100plus. Jeho uvedení proběhlo včera skrze tiskovou konferenci v pražské PRAGA Kart Aréně a my jsme u toho nemohli samozřejmě chybět. Zástupci značky nám zde prozradili výhody nového paliva a další změny, které se pro české zákazníky chystají.

Počet komentářů:  0 komentářů Napište svůj názor
Pavel Turek, Miroslav Matyáš, Michal Janda

Pavel Turek, Miroslav Matyáš, Michal Janda | foto: Grailing

Sdílejte článek

V České republice bude řidičům nabídnuta nová úroveň kvality pohonných hmot. Tu zaručí adititované palivo OMV MaxxMotion 100plus. Zástupci značky k tomu prozradili: „Jsme hrdí na to, že nabízíme nový produkt, který dokonale splňuje technologické potřeby moderních vozidel". Viceprezident maloobchodní sítě pak dodal: „Neustále se snažíme přinést našim zákazníkům skutečnou přidanou hodnotu – ať už jde o blaho jejich vozů nebo samotnou cestu a požitek z jízdy.“

Aby společnost OMV splnila náročné požadavky, spojila produktový vývoj s nejvyššími standardy definovanými předními výrobci vozidel a motorů. To má za následek, že nový benzín dosahuje nejvyššího možného hodnocení kvality, neboť splňuje podmínky kategorie 5 Světové palivové charty (Worldwide Fuel Charter).

Kvalita pohonných hmot je důležitá pro správný chod motoru

Nové palivo podle OMV zlepšuje výkon a zajišťuje optimální funkčnost a životnost motorů. „OMV MaxxMotion 100plus umožňuje vyšší výkon motor, jakož i výraznější zrychlení," prozradil Nikolaj Schubert, vedoucí oddělení inovací a rozvoje OMV během včerejší tiskovky.

Nový benzín OMV MaxxMotion 100plus hraje také významnou roli při zachování funkčnosti a účinnosti moderních vozidel a motorů. Inovativní aditiva zabraňují tvorbě koroze v částech motoru, v systému vstřikování paliva a v palivové nádrži. Stávající usazeniny jsou ze sacích ventilů účinně odstraňovány, což prodlužuje životnost a maximalizuje výkon motoru.

Splnění požadavků definovaných automobilovým průmyslem

Světová palivová charta vydávaná mezinárodními asociacemi automobilového průmyslu nastavuje hned pět kategorií kvality benzínu, přičemž každá z nich odkazuje na specifické parametry a jejich příslušné hodnoty. Jejím cílem je podpořit optimální kvalitu a přizpůsobovat specifikace benzínu nejpřísnějším požadavkům výrobců automobilů a motorů.

Získaná kategorie 5 je známkou nejvyššího stupně kvality paliva OMV MaxxMotion 100plus. „Nejdůležitější jsou naši zákazníci a výhody, které jim tento nový produkt může nabídnout. Opravdu se těšíme, až se řidiči na našich čerpacích stanicích sami přesvědčí, jak OMV MaxxMotion poskytuje maximální výkon – již od první natankované kapky.“

Nové palivo OMV MaxxMotion 100plus se vyrábí v rafinérii OMV v rakouském Schwechatu a již nyní jej mohou tankovat řidiči v Rakousku a Německu. V České republice, na Slovensku a v Maďarsku bude jeho prodej zahájen v červnu. Na podporu nového paliva je spuštěna mezinárodní marketingová kampaň, stejně tak je na jednotlivých trzích připravena řada místních prodejních a marketingových aktivit.

Novinkou je taktéž to, že paliva MaxxMotion získávají nového ambasadora, kterým je Pavel Turek, expert na tématiku Formule 1. Ve spolupráci s rádiem Frekvence 1 budou během letních měsíců probíhat „ochutnávky“ paliva zdarma..

Pavel Turek je novým ambasadorem prémiových paliv OMV

Právě Turek je právě tím, kdo spojil svoje síly se společností OMV. Jedná se navíc o prvního Čecha, který pronikl do marketingu Formule 1. Více než dvacet let působil ve vrcholných manažerských pozicích nejen v F1, ale také v Moto GP, v šampionátu WRC a závodech letadel.

„Rizika spojená se soutěžemi rychlých kol mě naučila odpovědnosti, důvěře v kvalitu a sázce na jistotu,“ řekl Pavel Turek. Zároveň s tím dodává: „Paliva MaxxMotion od OMV jsou pro mne jedničkou na trhu a kvalitním partnerem na cestách. Proto jsem rád přijal nabídku spolupráce a těším se na společné projekty.“

„Pavel Turek je profesionál tělem i duší. Jsme velmi rádi, že právě on přijal naši nabídku a stal se ambasadorem prémiových paliv OMV MaxxMotion,“ sdělil ke spolupráci Michal Janda, marketingový manažer OMV Česká republika. „Svět paliv je velmi úzce spjat s motoristickým sportem, adrenalinem a rychlostí. Stejně jako Pavel Turek i my víme, že kvalita je vždy zárukou dobrého výsledku a těšíme se na vzájemnou spolupráci. Naši zákazníci se už teď mohou těšit na léto, kdy pro ně chystáme řadu zajímavých akcí,“ řekl dále Janda.

Motokáry přitáhnou každého pravého muže

Konec tiskové konference byl pak zpříjemněn kvalifikačními jízdami na motokárách. Po odjetí pěti úvodních tréninkových kol se zapsaní účastníci závodu zúčastnili kvalifikace do hlavního klání o poháry a věnce. Musíme uznat, že konkurence byla silná a z dvaceti jezdců postoupilo do finále devět nejrychlejších. Jak se pak dalo očekávat, ambasador OMV Pavel Turek se nenechal zahanbit a umístil se na skvělém třetím místě. To je důkaz, že mu motorsport opravdu není cizí.

Google+ Vytisknout

Diskuze: Reportáž: Čerpací stanice OMV uvedla na náš trh nové prémiové palivo

Přidejte svůj názor

Počet komentářů: 0, Buďte první Vložte komentář

Související články

Doporučujeme

Další články

Aktuálně

Iž 2126

Iž Oda - Zapomenutý hatchback ukazuje, jak těžké bylo inovovat v Sovětském svazu

Ilustrační fotografie; Lexus ve svých servisech experimentuje s technologií rozšířené reality

Čtvrtina řidičů na svolávací akce nejezdí. Tím ale mnohdy riskují své životy!

Ken Okuyama Kode 0

Lamborghini Aventador přestavěné na designově vybroušený supersport je na prodej

Ilustrační foto

Chladící kapalina v zimě? Mnoha řidičům může v mrazech pořádně zavařit

Ilustrační foto

Češi mají jasnou prioritu. Jaké dovážené vozy jsou v kurzu?

Lynk & Co 03

Lynk & Co 03 TCR - Levnější Volvo láká na sportovní model speciálem pro WTCR

reklama
reklama

Doporučujeme

Bugatti Chiron nahrazuje letitý Veyron, váží necelé dvě tuny a má 1500 koní.

Bugatti bude za příplatek odstraňovat omezovač rychlosti z Chirona

Čtěte dále

Nejčtenější články

  1. Jak se zachovat při smyku? Základní pravidlo je vždy stejné

  2. TEST: Škoda Karoq 1.5 TSI - Skutečně nejlepší volba? Záleží na povaze řidiče a očekáváních

  3. Nabíjení rychlé jako tankování? BMW a Porsche odstraňují největší problém elektromobilů

  4. Bazarové perličky: Mitsubishi Legnum VR4 2.5 TwinTurbo

  5. Moskvič 4x4 - Terénní Moskvič byl odmítnut i přes 15 let vývoje

  6. Auto jako úkryt před střelbou? Skutečnost, kterou vám ve filmu neukážou

Fotogalerie

reklama

Zprávy odjinud