Není to zas tak dávno, co německá automobilka Audi uvedla na trh nový model SQ7 s naftovým motorem 4,0 V8. Ten nabízí výkon 435 koní, točivý moment až 900 Nm a dnes se můžete podívat, jak jde tomuhle obřímu SUV sprint z 0 na 250 km/h.
Už základní hodnota zrychlení z nuly na stovku za 4,8 sekundy jasně dává najevo, že tohle auto nebude patřit mezi šneky. V přiloženém videu je pak vidět velmi efektní zrychlení, kdy se ručička rychloměru pohybuje vážně rychle.
Díky ostrému tempu pak takí vidíme, že řidič během chvíle vystřelil průměrnou spotřebu skoro k 15litrům. Není se však čemu divit, skoro dvoutunové SUV je potřeba nějak rozpohybovat a údajem zrychlení z nuly na stovku za sebou nechává i některé ostré hotchatche s výkonem okolo 300 koní a mnohem nižší váhou.
Pro lepší jízdní vlastnosti je podvozek SQ7 už v základu osazen vzduchovým odpružením, adaptivními tlumiči, voličem jízdních režimů Audi drive select a hliníkovými rameny zavěšení. Na přání budou dodávány prvky výbavy jako je sportovní diferenciál, elektromechanická aktivní stabilizace náklonu karosérie anebo aktivní řízení všech kol.
DS Automobiles patří mezi značky, které se nebojí jít vlastní cestou. Místo honby za objemy sází na emoce, design a francouzskou eleganci. Model DS 4 byl toho dobrým důkazem – stylový hatchback s prémiovými ambicemi, který se snažil nabídnout alternativu k německé konkurenci. Nyní přichází jeho modernizovaná verze, nově pojmenovaná DS N°4, a spolu s ní i zajímavý paradox - auto je v zásadě stejné, ale levnější než kdy dřív.
Na lyžování do Alp jezdí kde kdo. My jsme si pro zimní dovolenou vybrali český rodinný ideál v podobě nové Škody Kodiaq. Jeli jsme ve 4 lidech do přibližně 400 km vzdáleného Rakouska. Bohužel sněhu příliš nebylo, takže jsme neměli prostor otestovat pohon všech kol. S jakou spotřebou to plně naložený Kodiaq zvládl?