1,99 milionu eur drahé Bugatti Veyron Vitesse se nyní stalo obětí pálení gum, které dokládá přiložené video. Co na tom, že jen gumy stojí skoro třičtvrtě milionu korun a ani ráfky kol nejsou doživotní, přičemž gumy jsou k nim přilepeny.
Motor této verze Veyronu nabízí točivý moment 1 500 Nm, přičemž výkon jde na všechna kola a i z tohoto důvodu jsou gumy k ráfkům přilepeny ultra silným lepidlem. Co když se ale rozhodnete udělat tzv. Burnout? Pálení gum ihned po rozjezdu je celkem populární u zadokolek, ale jak to dopadne u čtyřkolky typu Veyron?
Můžeme jen prozdradit, že na videu uvidíte čtyři protáčející se kola, hromadu dýmu a černé čáry na dlažbě. Už asi chápeme, proč si majitel zvolil na tento čin právě provedení Vitesse. Se standardní verzí Veyronu to totiž nejde provést, protože nemá zcela vypínatelnou kontrolu trakce.
DS Automobiles patří mezi značky, které se nebojí jít vlastní cestou. Místo honby za objemy sází na emoce, design a francouzskou eleganci. Model DS 4 byl toho dobrým důkazem – stylový hatchback s prémiovými ambicemi, který se snažil nabídnout alternativu k německé konkurenci. Nyní přichází jeho modernizovaná verze, nově pojmenovaná DS N°4, a spolu s ní i zajímavý paradox - auto je v zásadě stejné, ale levnější než kdy dřív.
Na lyžování do Alp jezdí kde kdo. My jsme si pro zimní dovolenou vybrali český rodinný ideál v podobě nové Škody Kodiaq. Jeli jsme ve 4 lidech do přibližně 400 km vzdáleného Rakouska. Bohužel sněhu příliš nebylo, takže jsme neměli prostor otestovat pohon všech kol. S jakou spotřebou to plně naložený Kodiaq zvládl?