Ferrari F12tdf bylo velice dlouho očekávané monstrum z tajných dílen v srdci maranellské automobilky. Ferrari nedávno vypustilo video, ve kterém toto dravé monstrum s výkonem 770 koní bezcitně atakuje závodní trať.
Jak to tak bývá, ihned poté, co Ferrari zahájilo vývoj supersportu, který dnes známe pod označení F12tdf se dlouho spekulovalo nad názvem, výkonem a vlastně nad vším, co se tohoto vozu týká. Všechny weby zabývající se automobilovým průmyslem (včetně našeho) praskaly ve švech pod náporem špionážních videí, fotografií a uniklých informacích ohledně toho, co Ferrari chystá.
Všeobecně se předpokládalo, že automobilka z Maranella vypustí novou verzi automobilu F12 Berlinetta pod názvem „speciale“, jako tomu bylo u oblíbeného supersportu s motorem uprostřed – 458.
K tomu nedošlo a vůz nakonec nese již zmíněný název F12tdf. Ještě připomeňme, že zkratka „tdf“ znamená Tour de France. Nejedná se ale o slavný cyklistický závod, ale o automobilový závod pořádaný v 50. a 60. letech, ve kterým se vozům se vzpínajícím se hřebcem na kapotě nebývale dařilo.
Tento oblíbený městský crossover prošel v loňském roce spolu se Scalou drobnou omlazovací kúrou. Dnes se zaměříme na Kamiq a to hned v nejvyšší výbavě Monte Carlo. Proti svým konkurentům boduje vnitřní prostorností, snadným ovládáním a také nízkou spotřebou. Vše má ovšem svou cenu, která v tomto případě není zrovna nízká. Otázka tedy zní, zda-li není lepší volbou Scala, která je ve stejné výbavě a motorizaci levnější.
Zvýšené kombíky jsou fantastickým příkladem toho, jak jsou vlastně všechna SUV zbytečná a právě proto je mám tak rád. Dnes testované Volvo nabídne kvalitnější materiály uvnitř, než minule testovaný Mercedes GLE, světlá výška je vyšší než u Kodiaqu a výbavou dokáže konkurovat luxusním německým limuzínám. To vše za podobnou cenu ekvivalentně ojetého trojkového Superbu Scout, který je o úroveň níž. Má to vůbec nějaký háček?