Superb dostal prvky z českého křišťálu, zářit bude v Praze

Škoda Superb Black Crystal v celé své kráse.
Škoda Superb Black Crystal v celé své kráse., foto: Škoda Auto
ar6 20. října 2015 16:40 | akt. 21. října 2015 12:16
Sdílej:

Již sedmnáctý ročník prestižní výstavy Designblok se ve dnech 21. - 27. října uskuteční na výstavišti v pražských Holešovicích. Oficiálním automobilem akce se stala Škoda Superb a z ní odvozený koncept Black Crystal bude zároveň její ozdobou.

Vzhled nového Superbu je sám o sobě velmi povedený, přičemž šéfdesigner mladoboleslavské automobilky, Jozef Kabaň, nejvíce vyzdvihuje tvarovou čistotu a styl, spojující se s funkčností v jeden harmonický celek. Podtrhnout tato slova má již zmíněný koncept Black Crystal s prvky z českého křišťálu.

Ty dodala tradiční tuzemská firma Preciosa, jež na jednotlivé křišťálové prvky aplikovala řemeslně náročné postupy. Litá kola jsou zdobena ručně technologií StarDust, která, jak sám název napovídá, má připomínat hvězdný prach. Zároveň byl tento postup použit také při tvorbě trofejí pro vítěze letošního ročníku Tour de France.

Loga Škoda na přídi i zádi vozu, na kolech a na volantu jsou vyrobena z kvalitního křišťálového skla. Rovněž z křišťálových prvků je vyroben i emblém Laurin & Klement (vystavený vůz je tedy v nejvyšší možné výbavě), nacházející se taktéž na volantu.

Témata:
Stalo se
Ze světa
Matteo Doretto

Tragédie před startem Polské rally: Ital Matteo Doretto (†21) zemřel při testovací jízdě

Před začátkem 81. ročníku Polské rally došlo k tragické události. Jednadvacetiletý italský jezdec Matteo Doretto, juniorský mistr Itálie pro rok 2024, zahynul při nehodě během soukromého testu. Podle dostupných informací jeho vůz narazil do stromu poté, co sjel ze silnice.

Elektro
Audi Q5 představuje verze e-hybrid SUV a Sportback

Nové Audi Q5 e-hybrid: Rodina se rozšiřuje o plug-in verzi. Koupíte ho už pod 1,7 milionů

Audi rozšiřuje rodinu modelu Q5 o plug-in hybridy. Nové SUV i Sportback e-hybrid kombinují výkon až 367 koní, elektrický dojezd do 100 kilometrů a vyspělé technologie. Do prodeje vstoupí koncem roku 2025, nejlevnější verze vyjde na více než 69 tisíc eur (cca 1,7 milionu korun).

Testy aut
DS3 Performance Line Hybrid

DS3 Performance Line Hybrid – stylovka do města, která mi nesluší

Do další dlouhodobé recenze zavítal francouzský elegantní crossover, který díky svému sebevědomí nemá nejsnazší život. Naše testování bude mít dvě části – první bude z pohledu mého a druhá z pohledu mé ženy. Budeme mít stejné závěrečné hodnocení nebo se naše názory budou výrazně lišit?

Novinky
Kia Sportage (2026)

Kia Sportage (2026): Láká na facelift s Netflixem, hlasovým ovládáním a hybridem s předním náhonem

Facelift populárního korejského crossoveru Kia Sportage přináší kromě kosmetických úprav i technologický skok. Nový infotainment zvládne streamování videa, aktualizace přes internet i platby za parkování. Pod kapotou se objeví výkonnější hybridy s novou automatickou převodovkou a poprvé i plug-in verze s pohonem předních kol.