Po velkolepě mediálně nafouklé kauze ohledně agresivity Jeremyho Clarksona vůči jednomu z producentů stále ve vzduchu visela otázka „Co bude dál?“.
Jak jistě všichni fanoušci „svaté trojice“ moderátorů Jeremyho Clarkson, Jamese Maye a Richarda Hamonda vědí, jejich spolupráce s Amazon Prime se již plně rozběhla. Svědčí o tom tento příspěvek, na Clarksonově účtu na Twitteru. Na něm můžeme spatřit trojici moderátorů a trojici hypersportů: Ferrari LaFerrari, McLaren P1 a Porsche 918 Spyder. Máme se tak rozhodně na co těšit.
With a skeleton crew, filming for Amazon Prime's new motoring programme has begun. pic.twitter.com/8PaYvke5il
— Jeremy Clarkson (@JeremyClarkson) 7. Říjen 2015Co ale bude dál se starým, britským Top Gearem? Podle posledních informací se pořad vydá zcela odlišnou cestou. Moderátor Chris Evans podepsal s BBC smlouvu zajišťující mu moderátorský post na tři další roky.
Dlouho se ale spekulovalo jaké kolegy si k sobě Evans vybere. Odpověď zní: „žádné“.
Evans se vyjádřil v tom smyslu, že pokud by k sobě přibral další moderátory, nevyhnutelně by sklouzl ke stejnému formátu pořadu, který zavedl Clarkson. Evans tak dal jasně najevo, že pořad bude jeho vlastní one man show.
Pokud byl váš nejoblíbenější součástí Top Gearu byl ochočený závodní jezdec Stig nemusíte být zklamání. Stig bude totiž jediný, kdo i v novém formátu pořadu zůstane bezezměny.
Mezi prémiovými sedany nižší střední třídy máte stále poměrně široký výběr. Pravděpodobně vás jako první napadne německá trojice v podobě BMW řady 3, Mercedes-Benz třídy C a Audi A4. Jsou to skvělá auta, která nabídnou velmi dobré zpracování, technologie i komfort, ale u běžných motorizací často postrádají jednu důležitou věc – emoce. Pokud ale hledáte auto, které nebude jen perfektním dopravním prostředkem, ale při každém nastartování vám vykouzlí úsměv na tváři, možná by vás měla zajímat Alfa Romeo Giulia.
Nové BMW třídy 5 je klasickým reprezentantem vyšší střední třídy. Ačkoliv na nejnovější generaci stále nahlížím pohledem, že se jedná o nedávno představenou novinku, čas neúprosně letí a od zahájení prodeje utekly už tři roky. Začíná se tedy objevovat i na sekundárním trhu mezi zánovními vozy. Jeden takový kus jsme si vybrali do dnešní recenze a to především proto, že stojí téměř stejně, jako zánovní Superb čtvrté generace.