Infiniti Q50 Eau Rouge - zabiják BMW M3 se do výroby nedostane

Infiniti Q50 Eau Rouge
Infiniti Q50 Eau Rouge, foto: Infiniti
ar5 19. září 2015 07:55 | akt. 22. září 2015 16:24
Sdílej:

Loni se ukázal hodně zajímavý koncept vozu Infiniti Q50 Eau Rouge, jenž měl pod kapotou motor ze slavného Nissanu GT-R. Dneškem je ale definitivně jasno, že se tahle ultra rychlá limuzína do výroby nedostane.

Pekelně rychlý sedan Q50 Eau Rouge prostě není takovou prioritou pro výrobce, což potvrdil i viceprezident produktové strategie Francoise Bancon. Sám k tomu všemu řekl: „Neříkám, že o něm neuvažujeme, jen prostě není priorita pro zítřejší ráno". Infiniti se totiž není jisté, zda by tahle sportovní verze našla dostatek zákazníků.

Jen pro připomenutí, Infiniti Q50 Eau Rouge byl sedan střední třídy poháněný dvakrát přeplňovaným šestiválcem o výkonu 424 kW. Infiniti se chce nyní zaměřit především na svou pověst a ukázat Evropě, že jejich auta jsou stejně dobrá jako premiové automobilky na evropském trhu. Sám Bancon ale dodává, že Infiniti i nadále podporuje vývoj vysoce výkonných modelů. Podle Bancona se navíc sportovního Infiniti dočkáme již velice brzy.

Témata:
Stalo se
Testy aut
DS3 Performance Line Hybrid

DS3 Performance Line Hybrid – stylovka do města, která mi nesluší

Do další dlouhodobé recenze zavítal francouzský elegantní crossover, který díky svému sebevědomí nemá nejsnazší život. Naše testování bude mít dvě části – první bude z pohledu mého a druhá z pohledu mé ženy. Budeme mít stejné závěrečné hodnocení nebo se naše názory budou výrazně lišit?

Novinky
Kia Sportage (2026)

Kia Sportage (2026): Láká na facelift s Netflixem, hlasovým ovládáním a hybridem s předním náhonem

Facelift populárního korejského crossoveru Kia Sportage přináší kromě kosmetických úprav i technologický skok. Nový infotainment zvládne streamování videa, aktualizace přes internet i platby za parkování. Pod kapotou se objeví výkonnější hybridy s novou automatickou převodovkou a poprvé i plug-in verze s pohonem předních kol.

Novinky
BMW Speedtop

BMW Speedtop (2025) bere dech. Toto krásné kombi půjde skutečně do výroby

BMW na prestižním festivalu elegance u jezera Como představilo vůz, který bere dech. Nový model Speedtop navazuje na loňské koncepty a tentokrát nepůjde jen o výstavní kus – limitovaná série 70 vozů s osmiválcem pod kapotou míří do výroby. Design, luxus a výkon v unikátním shooting braku, který si ale běžný smrtelník nekoupí.

Novinky
Toyota Aygo X (2025)

Stylovější, silnější, úspornější. Toyota Aygo X z Kolína překvapila hybridem a technikou z Yarisu

Nejmenší model Toyoty dostal to, co u městských vozů nevídáme – silný full-hybridní pohon. Omlazené Aygo X nejen že výrazně posílilo, ale nově nabídne i techniku z větších modelů a lepší výbavu. A to všechno dál vyrábějí čeští dělníci v Kolíně.