Dočkáme se designu DB10 na sériových vozech Aston Martinu?

Aston Martin DB10 navržené pro film Spectre
Aston Martin DB10 navržené pro film Spectre, foto: Aston Martin
ar3 18. září 2015 07:10
Sdílej:

Andy Palmer, šéf automobilky Aston Martin, se v rozhovoru pro server CarAndDriver rozpovídal ohledně designu budoucí modelové série. Dočkáme se tedy i sériové verze Bondova DB10?

Hned na úvod článku vás pravděpodobně zklameme. Andy Palmer totiž pronesl, že úchvatný vůz DB10 byl navržen výhradně pro potřeby natáčení snímku Spectre a nepočítá se tak s jeho sériovou verzí.

Na druhou stranu není žádný důvod k truchlení. DNA neobyčejného vzezření DB10 má totiž vstoupit do designu budoucí generace automobilů Vantage a DB11. Máme se tak těšit na příď ve stylu „predátor“ a další doplňky inspirované filmovým modelem.

Ve stejném rozhovoru také připustil, že budoucí crossover s názvem DBX bude postaven na základě platformy od koncernu Daimler. Aston Martin v současnosti stále hledá vhodné prostory pro vybudování nové továrny, kde se bude zmíněný crossover vyrábět.

Stalo se
Novinky
Toyota RAV4 (2026)

Proč je nová Toyota RAV4 větší novinkou, než si myslíte?

Toyota udělala revoluční krok. Její nejprodávanější SUV RAV4 bude od modelového roku 2026 k mání výhradně jako hybrid nebo plug-in hybrid. Bez čistě benzínové varianty tak míří ke stovkám tisíc Američanů, kteří si změny ani nemusí všimnout – a přesto začnou jezdit čistěji.

Novinky ze světa EV
Xiaomi YU7

Xiaomi YU7 vypadá jako Ferrari, ujede přes 800 km a chce zničit "bestseller" Tesla Model Y

Čínská technologická značka Xiaomi oficiálně představila svůj druhý elektromobil – sportovní SUV YU7. S dojezdem přes 830 kilometrů, výkonem až 681 koní a vzhledem evokujícím Ferrari Purosangue má YU7 ambici stát se vážnou konkurencí Tesly Model Y – alespoň na domácím trhu.

Novinky
Toyota RAV4 (2026)

Toyota RAV4 (2026): Chytřejší hybrid, až 100 km na elektřinu a technologie budoucnosti

Toyota odhalila šestou generaci svého úspěšného SUV RAV4. Vizuálně navazuje na dosavadní model, ale uvnitř přináší výrazné technologické novinky. Hybrid i plug-in hybrid slibují vyšší výkon, inteligentní využití energie podle trasy v navigaci a posun k softwarově definovanému vozu.

Novinky ze světa EV
Na mnichovském veletrhu IAA Mobility odhalí Kia svůj nejnovější model v segmentu elektromobilů.

Nová Kia EV5: Elektrické SUV s dojezdem až 720 km přijde v roce 2026

Korejská automobilka Kia rozšiřuje svou elektrickou flotilu. Na veletrhu IAA Mobility v Mnichově představí nový model EV5, který se v Evropě začne prodávat začátkem roku 2026. Elektromobil nabídne dojezd až 720 kilometrů a dva typy pohonu.