Vy všichni kdo obdivujete odvahu Jeepu, který vytvořil extravagantní dílo u nového Cherokeeho, můžete začít jásat. Máme pro vás totiž dobrou zprávu.
Jeep s novou generací modelu Cherokee rozvířil vody motoristického rybníčku, popudil spoustu svých fanoušků, ale také získal mnoho nových zákazníků. Zřejmě se mu krok vyplatil, protože nehodlá měnit výstřední vzhled svého SUV.
Už příští rok dorazí facelift, ten však neuzme neotřelý, pro někoho odpudivý, pro jiného nápaditý vzhled. Dorazí tedy údajně jen s menšími retušemi, takže tvar i charakteristické rysy zůstanou, tak jak je známe.
Ač se představenstvo Jeepu bouřilo a křičelo, že je to ošklivé auto, stal se nový Cherokee prodejní hit. Ve svém skvěle rozjetém prodejním úspěchu chce i nadále pokračovat ve stejném „obleku“. Například v USA byl Cherokee nejprodávanější SUV a letos mu tam rostly prodeje o 31%.
Jeep našel recept na úspěch a tak by byla škoda ho měnit, a na tom nic nemění fakt, že se někomu nemusí vzhled Cherokeeho líbit. Ostatně mezi tyto lidi se řadím i já. A co vy?
Oblíbené středně velké SUV ze světa prémiových značek, které má rozhodně co nabídnout. Volvo XC60 boduje designem, bezpečností i univerzálností, ale ne všechno je zlato, co se třpytí. Dobrou zprávou je, že dnes se dá pořídit za velmi zajímavé peníze, díky čemuž jde o překvapivě dostupné a velmi univerzální auto pro široké spektrum zákazníků.
Do další recenze dorazila spalovací verze aktuální generace „céčka“ v praktické karoserii kombi, navíc s nájezdem necelých 50 tisíc kilometrů. S podobným nájezdem se hravě dostává pod hranici milionu, přestože původní cenovka byla výrazně vyšší. Jak si ale vede moderní interiér s velkým displejem? A neubírá snížený podvozek na komfortu?