Kdo by nechtěl vlastnit Ferrari F40. Nyní se vám tento sen může splnit. Jedinou vadou na kráse je fakt, že na délku bude vůz měřit pouhých 27 centimetrů.
Ferrari F40 patří mezi nejobdivovanější vozy v historii maranellské automobilky. Byl postaven jako oslava ke 40. výročí založení značky. Původně mělo být vyrobeno pouze 450 vozů, ale veřejnost z nich byla natolik nadšená, že se jejich počet rozrostl na počet 1 311 kusů.
Nyní si ale i vy můžete postavit vlastní F40. Přitom za tento vůz utratíte pouhých 90 dolarů. Jak je to možné? Jedná se totiž o součást edice Creators od známé dánské značky Lego. Uvnitř balení naleznete 1 158 různých součástek a elementů. Díky nim bude vámi postavený supersport téměř k nerozeznání od originálu. Model totiž po sestavení disponuje i detaily, jako jsou sportovní sedačky nebo dvojitě přeplňovaný motor V8.
Věděli jste, že čtyřkovou Octavii můžete mít s dvoulitrovým benzínovým motorem o výkonu 150 kW a pohonem 4x4? Že ne? Buďte v klidu, v nabídce je tato motorizace poměrně čerstvě, ale dnes ji pořádně proklepneme. Pokud chcete do Octavie kultivovaný benzínový motor a zároveň příjemnou dynamiku, měli byste tento agregát zvážit. Dvoulitr 2,0 TDI o výkonu 110 kW je „traktoroidní“ motor s tupou reakcí na plyn a vedle patnáctistovky 1,5 TSI o stejném výkonu příliš nedává smysl – rozdíl cca jednoho litru ve spotřebě je zanedbatelný. Dnes testovaný benzínový dvoulitr povznesl Octavii na zcela novou úroveň, co ale spotřeba a cena?
Tento oblíbený městský crossover prošel v loňském roce spolu se Scalou drobnou omlazovací kúrou. Dnes se zaměříme na Kamiq a to hned v nejvyšší výbavě Monte Carlo. Proti svým konkurentům boduje vnitřní prostorností, snadným ovládáním a také nízkou spotřebou. Vše má ovšem svou cenu, která v tomto případě není zrovna nízká. Otázka tedy zní, zda-li není lepší volbou Scala, která je ve stejné výbavě a motorizaci levnější.