Peugeot pomalu ale jistě chystá uvedení ostrého modelu 308 GTi a tak se na internet dostalo nové video, které o něm něco málo prozrazuje.
Připojený videoklip ukazuje produkční verzi, která byla spatřena v nedávné době bez jakéhokoliv druhu kamufláže, takže ohledně designu už nečekejme žádné převratné novinky. Francouzská střela nabídne 1,6-litrový přeplňovaný benzínový s výkonem 270 koní, jehož dárcem je kupé RCZ R.
Pokud bychom měli věřit posledním zprávám, motor bude spolupracovat s šestistupňovou manuální převodovkou a samosvorným diferenciálem Torsen. V základu se objeví závodní 19-palcová kola z lehkých slitin, která ukryjí červené brzdové třmeny. Vzadu se usadí dvojitá koncovka výfuku a decentní difuzor.
Nový Peugeot 308 GTi si svou světovou premiéru pdbude letos 25. června na výstavě Goodwood Festival of Speed a my jen doufáme, že to bude nářez.
Oblíbené středně velké SUV ze světa prémiových značek, které má rozhodně co nabídnout. Volvo XC60 boduje designem, bezpečností i univerzálností, ale ne všechno je zlato, co se třpytí. Dobrou zprávou je, že dnes se dá pořídit za velmi zajímavé peníze, díky čemuž jde o překvapivě dostupné a velmi univerzální auto pro široké spektrum zákazníků.
Do další recenze dorazila spalovací verze aktuální generace „céčka“ v praktické karoserii kombi, navíc s nájezdem necelých 50 tisíc kilometrů. S podobným nájezdem se hravě dostává pod hranici milionu, přestože původní cenovka byla výrazně vyšší. Jak si ale vede moderní interiér s velkým displejem? A neubírá snížený podvozek na komfortu?