Nemodifikované Audi A6 2.0 TDI Ultra se zapsalo do Guinnessovy knihy rekordů tím, když projelo celkem 14 evropských zemí, aniž by muselo natankovat.
Za pokusem o rekordní jízdu současné Audi A6 stojí motoristický novinář Andrew Frankel a závodní jezdkyně / televizní moderátorka Rebecca Jackson. Prémiový sedan za celou cestu ujel impozantních 1865 km v průběhu téměř 28 hodin.
Za tuto trasu stihl projet 14 zemí: Nizozemí, Maďarsko, Belgii, Lucembursko, Francii, Švýcarsko, Lichtenštejnsko, Rakousko, Německo, Itálie, Slovinsko, Chorvatsko, Bosnu a Srbsko.
Vůz dosáhl průměrné rychlosti něco kolem 80 km / h a na konci cesty ukazoval palubní počítač průměrnou hodnotu spotřeby 3,7 litru na 100 km. Ta je ve skutečnosti lepší než oficiální údaj výrobce, který činí 4.2 litru na100 km.
Největším trendem za posledních 10 let jsou jednoznačně vozy typu SUV. Lidé je mají rádi pro svou robustní karoserii, zvýšení podvozek a dostatek prostoru, jenže mají i nějaká negativa. Proti klasickým kombíkům mívají horší jízdní vlastnosti a také vyšší spotřebu. Vezmeme-li z obou světů to dobré, vznikne zvýšený kombík s pohonem 4x4 a přesně takové auto máme v dnešní recenzi.
Ford Mustang je už desítky let ikonou, kterou pozná asi každý. Tentokrát se podíváme na ojetý kus z roku 2022, který nabízí to nejlepší z klasického amerického receptu - karoserii typu kupé, atmosférický pětilitrový osmiválec, manuální převodovku a v tomto případě i sportovní sedadla Recaro. Je to lepší volba než posledně testovaný kabriolet s automatem?