Škoda Octavia Cup 04 se jel v neděli v Brně

ar1, 2. června 2004, 21:47 Google+

Podruhé letos zasedli piloti za volanty svých Octavií v seriálu Česká pojišťovna Škoda Octavia Cup, který byl součástí zajímavě obsazeného podniku LG SUPER RACING WEEKEND MATADOR 2004 na Masarykově okruhu v Brně.

Počet komentářů:  0 komentářů Napište svůj názor
Škoda Octavia Cup

Škoda Octavia Cup | foto: Petr Frýba

Sdílejte článek

Do Brna přicestoval i tým Motorsport Kopecký, který byl jednoznačně nejúspěšnějším týmem v prvním víkendovém klání v Mostě. V prvním měřeném tréninku potvrdil Jiří Janák vynikající výsledky z Mostu druhý nejlepším časem. Štefan Rosina jun. dosáhl osmého času, když zaostal 1,3 sekundy za nejrychlejším Doškem. Štefan však dokázal v druhém měřeném tréninku zrychlit o vteřinu a posunul se do první řady startovního roštu pro první bodovanou jízdu. Pole position vybojoval Došek před Štefanem ROSINOU, Lackem, Jirkou JANÁKEM a Matějovským.

Octavie se vydaly těsně před desátou vstříc osmi kolům, na jejichž konci se dělily body za „sprinterský“ závod. Po vynikajícím startu Štefana i Jirky bylo pořadí: Došek, Štefan ROSINA, Jirka JANÁK a Lacko. Po startu patřilo Octaviím Motorsportu Kopecký průběžné druhé a třetí místo. Bohužel již v prvním kole se začaly na voze Štefana objevovat zcela nečekané technické potíže a Štefan nemohl odolávat útokům soupeřů s fungující technikou. Cíl protnul Štefan na jedenáctém místě se ztrátou téměř sedmnácti vteřin. Na trať musel během závodu vyjet Safety Car kvůli oleji na trati. Tři kola před cílem závodu zajel Safety Car do boxů a závod mohl pokračovat v plném tempu. Druhý jezdec týmu Jirka Janák bohužel zaváhal po opuštění trati Safety Caru a restartu závodu. Této situace využili Lacko s Dostálem a Jirka Janák tak nakonec skončil pod stupni vítězů. Přesto čtvrté místo zaručovalo dobrou startovní pozici pro hlavní závod i dostatečný bodový příděl. Potěšující byl druhý nejrychlejší čas pro mladíka z týmu Motorsport Kopecký.

Výsledky 1.jízdy:

1.František Došek, 2.Adam Lacko, 3.Jan Dostál, 4.Jiří JANÁK, 5.Michal Matějovský, 6.Jan Bohuslav, 7.Ivan Vršínský, 8.Václav Brejla, 9.Jiří Gottwald, 10.Marek Novotný, 11.Štefan ROSINA

Ve tři čtvrtě na šest byl odstartován hlavní závod na 15 kol. Start se povedl opět Doškovi a za ním hned vyrazil Jirka Janák, Dostál a Lacko. Do popředí se stále propracovával Dostál, který se dostal před Jiřího Janáka a po chybě Doška se ujal vedení. Ze zadních pozic se vynikající jízdou velmi zdatně po dobrém startu posunoval dopředu Štefan Rosina, na jehož Octavii se podařilo mechanikům odstranit veškeré problémy z předchozí jízdy. Štefanova jízda začala velmi brzy přinášet své ovoce, protože se poměrně rychle probojoval na sedmou pozici. Postupně předjel i Matějovského, Brejlu, Bohuslava a šplhal stále dál. První Došek mezitím udělal další chybu a před něj se na 2.místo dostal Jirka Janák. Štefan pomalu ale jistě dojížděl vedoucí startovní pole a v posledním kole ještě stačil předjet i Lacka a posunul se tím na neuvěřitelné 4.místo. Stal se jednoznačně hrdinou závodu a kdyby závod pokračoval na více kol, určitě by se dostal i na stupně vítězů.

Výsledky 2.jízdy:
1.Jan Dostál, 2.Jiří JANÁK, 3.František Došek, 4.Štefan ROSINA, 5.Adam Lacko

Oba jezdci týmu Motorsport Kopecký podali výborné výkony a Štefan se v druhém závodě jednoznačně choval jako Mistr a vítěz loňského seriálu Česká pojišťovna Škoda Octavia Cup. Na Jirkovi je vidět nejenom jeho cílevědomost, ale získává stále více zkušeností a může být rovnocenným soupeřem velezkušeným pilotům. Tým je velmi spokojen i s průběžným pořadím po dvou odjetých podnicích, vždyť lídrem šampionátu je překvapivě Jiří Janák a Štefan Rosina je na třetím místě i po smolné první bodované jízdě v Brně.

Průběžné pořadí po dvou závodech:
1. Jiří JANÁK – 87 bodů
2. Jan Dostál – 83 bodů
3. Štefan ROSINA jun. – 76 bodů
4. František Došek – 74 bodů

Další závod Česká pojišťovna Škoda Octavia Cupu proběhne v prvním červencovém víkendu 2. – 4.7. 2004 na okruhu v Rijece v Chorvatsku.

Martin Bobek, www.eWRC.CZ

Google+ Vytisknout

Diskuze: Škoda Octavia Cup 04 se jel v neděli v Brně

Přidejte svůj názor

Počet komentářů: 0, Buďte první Vložte komentář

Doporučujeme

Další články

Aktuálně

Laura

Ruský supersport? Zapomeňte na Marušu, přijíždí Laura

Chevrolet Niva

Nová Niva se začne prodávat již brzy. Bude ale jiná, než očekáváte

Hyundai Kona Hybrid

Hyundai opět bodoval v americké studii kvality nových vozů J.D. Power

Lexus UX

Lexus UX dosáhl nejlepších výsledků v crash testech

Charge Automotive Ford Mustang

Elektrický Mustang se představí už přístí měsíc. Výkonem určitě zaujme

110S Cosmo Sport

110S Cosmo Sport je jedno z nejkrásnějších sportovních aut, které kdy Mazda vyrobila

Mahindra Thar 700

Další offroad končí. Na základech legendárního Willysu se dosud vyráběla Mahindra Thar

Ferrari 312T

Ferrari 312T z vítězného tažení Nikiho Laudy brzy na prodej. Cena? Ani výhra v loterii nemusí stačit

Nissan Patrol

Restomod v ruském stylu? Legendární sovětský off-road vznikl z Nissanu Patrol

VW LUPO TWIN-2.0L TFSI 1200HP 8.9 vs AUDI 90 QUATTRO S2 ENGINE TURBO 800HP 9.2

Malé Lupo působí úsměvně, ale nenechte se zmást!

reklama

Doporučujeme

Logan

Rumunská Dacia dnes odhalila nový Logan!

Čtěte dále

Nejčtenější články

  1. VÍME KDY A JAK. Cena vodíkových aut klesne na úroveň hybridů

  2. Nový Peugeot 2008: Nejprodávanější malé SUV v ČR se ukazuje v nové generaci

  3. Restomod v ruském stylu? Legendární sovětský off-road vznikl z Nissanu Patrol

  4. Nové sedmimístné SUV? Kvůli motoru by ho tady ale nikdo nechtěl

  5. BITVA automobilek odhaluje: Čí baterie vydrží nejdéle?

  6. Ruský supersport? Zapomeňte na Marušu, přijíždí Laura

Fotogalerie

reklama

Zprávy odjinud