Hybridní McLaren P1 ve speciální úpravě se výrazně odlišuje od ostatních.
Divize Special Operations od McLarenu upravila jeden z 375 P1. Tentokrát to bylo pro Davida Kyte, předsedu a zakladatele Hemilton Court FX. Lesklá modrá barva v kombinaci s černými lesklými koly, červenými akcenty na předním splitteru, zadním difuzoru, na prazích či dveří.
Červené jsou i mohutné brzdové třmeny. Krom červené, je vidět hodně i kompozitní materiál, respektive díly z uhlíkových vláken.
Uvnitř vás pohltí interiér plný kůže, Alcantary, karbonu, a častých detailů s nápisem McLaren Special Operations.
Váha tohoto speciálu je i přes hybridní techniku pouhých 1400 kg. Což je vskutku obdivuhodná hodnota.
Nové BMW třídy 5 je klasickým reprezentantem vyšší střední třídy. Ačkoliv na nejnovější generaci stále nahlížím pohledem, že se jedná o nedávno představenou novinku, čas neúprosně letí a od zahájení prodeje utekly už tři roky. Začíná se tedy objevovat i na sekundárním trhu mezi zánovními vozy. Jeden takový kus jsme si vybrali do dnešní recenze a to především proto, že stojí téměř stejně, jako zánovní Superb čtvrté generace.
Segment ostrých hatchbacků neboli „hot-hatchů“ mám velice rád. Jedná se o dostupné vozy s levným servisem, které řidiče baví při každé jízdě a zároveň se s nimi dá jezdit i každý den po městě. V posledních letech jsou bohužel téměř vyhynulým druhem – mluvím například o hravé Fiestě ST, precizním Hyundai I20 N, ale i o Renaultu Clio RS, Peugeotu 208 GTI či VW Polo GTI. Je nová Škoda Fabia 130 autem, které zaujalo místo po těchto legendách?